Отримати статус ВПО онлайн можуть українці, які вимушено евакуювались з регіонів, де відбуваються активні бойові дії, до більш безпечних місць України. Після цього вони можуть подати заявку на щомісячну виплату.

Читайте також Подати заяву про пошкоджене майно тепер можна і на порталі Дія

Що дає статус внутрішньо переміщеної особи

Статус ВПО через Дію можна отримати як для себе, так і для своїх дітей. Виплати складають 2 тисячі гривень на одного дорослого та 3 тисячі гривень на одну неповнолітню дитину щомісяця. Гроші нараховуються на картку єПідтримка. Витрачати ці кошти можна без обмежень, на власний розсуд:

  • знімати готівкою;
  • переказувати на іншу картку;
  • купувати будь-які товари.

Як отримати статус та допомогу для ВПО у Дії

  1. Оновіть застосунок до останньої версії. У розділі "Послуги" оберіть "Отримати статус ВПО".
  2. Вкажіть своє поточне місце перебування і підтвердьте свою геолокацію – вона потрібна лише один раз, щоб скористатись послугою.
  3. Якщо у вас є діти, то можна отримати статус ВПО і для них – свідоцтва про народження автоматично підтягнуться в Дію. Якщо ж цього не відбулось – можна внести дані вручну.
  4. Щоб отримувати фінансову допомогу, оберіть картку єПідтримка.
  5. Вкажіть, яка допомога вам передусім необхідна – потреби у медичному обслуговуванні, освіті чи гуманітарці тощо, – залиште свої контактні дані. Цю інформацію отримає та опрацює Міністерство соціальної політики. Щойно з'явиться можливість вам допомогти, з вами зв'яжуться представники соцзахисту.

Наприкінці перевірте достовірність даних у заяві та натисніть "Надіслати".

Зверніть увагу – У Харкові зросла інтенсивність обстрілів, ситуація напружена: дивіться відео