Раніше у Білому домі заявили, що найдорожча кібератака "NotPetya" була запущена російськими військовими. Окрім США, Росію також звинуватили у поширенні небезпечного вірусу у Великобританії та Австралія.

Читайте також: Росії висунули офіційні звинувачення у кібератаці вірусом Petya

Про те, що Росія повинна нести відповідальність "за акти кіберагрессіі" на міжнародній арені, заявив спеціальний помічник президента з питань кібербезпеки Роб Джойс під час Мюнхенської конференції з безпеки.

Ми будемо працювати на міжнародному рівні, щоб закликати (Росію, – ред.) до відповідальності. Росія повинна розуміти, що вона повинна поводитися відповідально на світовій арені. Ми оцінимо заходи впливу, які адміністрація США може застосувати до Росії,
– застеріг представник Білого дому.

Раніше повідомлялося, що за лічені хвилини до старту церемонії відкриття Олімпійських Ігор-2018 сайт Олімпіади та його Wi-Fi-система зазнали кібератаки. Експерти у сфері цифрової безпеки припускають, що за цими діями також можуть стояти російські хакери.

Що таке вірус Petya? Сімейство шкідливих програм, що вражає комп'ютери під управлінням сімейства ОС Microsoft Windows. Petya шифрує файли на жорсткому диску комп'ютера-жертви, а також перезаписує і шифрує дані, необхідні для завантаження операційної системи. Як наслідок, усі файли, що зберігаються на комп'ютері, стають недоступними. Потім програма вимагає грошовий викуп у біткойнах за розшифровку і відновлення доступу до файлів.

Влітку 2017 року такий вірус вразив системи компаній і держустанов одразу в декількох країнах світу, в тому числі в Україні, США, Європі і самій Росії. Загалом вірус зачепив 64 країни і завдав збитків на мільярди доларів.