Про смерть жінки 24 липня повідомили її онуки Тарас Демчук і Роман Василик. Горчинська мала позивний "Домовина".

Читайте також "Ніхто не знав про її біль": Руслана Писанка померла через кілька місяців після втрати матері

Учасниця Норильського повстання

Ванда Демчук (Горчинська) народилася в місті Копичинці Гусятинського району на Тернопільщині. В ОУН вступила у 18 років. Вона працювала зв'язковою, друкаркою, медсестрою.

Зв'язкову заарештували та засудили у 1946 році. Вона отримала 15 років таборів. Відбувала покарання у таборах Дудінки, Норильська, Тайшета та у Мордовії. У 1953 році брала участь у Норильському повстанні.

У 2018 році Горчинська отримала нагороду – орден княгині Ольги ІІІ ступеня. Лише 5 липня їй виповнилось 98 років.

Загиблі на війні

  • На жаль, зараз нашому поколінню доводиться продовжувати боротьбу з ворогом. Через це гинуть найкращі сини нашої держави. Одна з останніх сумних звісток – у боях за Україну віддав своє життя командир 28 бригади Віталій Гуляєв. Український військовий загинув 23 липня у Миколаївській області.
  • Також в зоні бойових дій автомобіль львівських десантників наїхав на міну. Внаслідок трагедії загинув депутат Львівської районної ради Тарас Жеребецький. Він був воїном АТО з 2014 року, після повномасштабного вторгнення російських окупантів пішов боронити Україну у складі 80 окремої десантно-штурмової бригади ДШВ ЗСУ.
  • На жаль, нещодавно 72 бригада Чорних Запорожців втратила одного з кращих своїх воїнів – Юрія Тарана. Молодий офіцер, командир, Герой та вмотивований боєць віддав своє життя за Перемогу.

Війна забрала активіста Романа Ратушного: дивіться відео