Про це повідомив голова постійної делегації України в Парламентській асамблеї НАТО – нардеп від фракції "Слуга народу" Єгор Чернєв. Резолюцію ухвалили одноголосно.

Зверніть увагу Які будуть наслідки для Росії від резолюції Європарламенту щодо визнання її спонсором тероризму

Що передбачає ухвалена резолюція

У резолюції, ініційованою Україною, мова йде не тільки про визнання Росії країною-спонсором тероризму, але й підтримку створення спеціального трибуналу для покарання російських воєнних злочинців. Тепер цю резолюцію відправлять парламентам країн-членів Альянсу.

Всі 30 країн НАТО підтримали пропозиції нашої делегації. Такий трибунал дасть змогу засудити не тільки безпосередніх виконавців воєнних злочинів, але і вище керівництво Росії. Резолюцію буде направлено урядам та парламентам усіх країн-членів НАТО,
– повідомив Чернєв.

Однак крім цього, резолюція передбачає й збільшення військової допомоги Україні, розробку конкретних кроків щодо вступу України в Альянс, створення механізму стягнення репарацій з Росії.

Також Чернєв наголосив, що у резолюції закріплений принцип про те, що НАТО буде підтримувати Україну стільки, скільки буде потрібно.

Європарламент також може визнати Росію терористом

Цього тижня Європарламент голосуватиме за резолюцію про визнання Росії країною-спонсором тероризму. Напередодні текст резолюції узгоджували понад 4 години. Однак навіть самі євродепутати поки що неоднозначно оцінюють перспективи ухвалення такого документу через те, що деякі з їхніх колег побоюються наслідків ухваленого рішення.

Однак таку резолюцію вже схвалила Парламентська асамблея Ради Європи. Тому, можливо, й рішення ПА НАТО також вплине на позицію євродепутатів і вони підтримають резолюцію.

Цікаво – сценарії втягування НАТО у війну Росії проти України: дивіться відео