Про це повідомляє BBC.

Згідно з повідомленням, у листі вона просить заборонити прохід Північним морським шляхом судну, що везе з Ісландії м'ясо рідкісного кита фінвала.

За словами Андерсон, що відома також як захисниця прав тварин, на борту судна Winter Bay майже 2 тисячі тонн м'яса фінвала, який опинився на межі вимирання. Вантаж прямує до Японії.

При цьому судну вже заборонили прохід через Суецький і Панамський канали, оскільки полювання на фінвалів заборонене і вантаж порушує Конвенцію про міжнародну торгівлю видами дикої фауни і флори, що перебувають під загрозою зникнення.

У зв'язку з цим, наголошено у листі, судно має намір скористатися Північним морським шляхом і чекає від Росії дозволу. Акторка закликає Путіна не допустити провезення через територіальні води Росії протизаконного вантажу.

Фінвали є родичами синіх китів. У ХХ столітті їх практично повністю винищили, у зв'язку з чим з 1984 року полювання на них заборонили по всьому світу. Однак Ісландія у 2006 році відновила промисел фінвалів. Японія ж є однією з небагатьох країн, готових купувати м'ясо зникаючих китоподібних.