Про це мовиться у листі ОВА до мерії. У ньому зазначили, що ці пам'ятники не приймалися під охорону держави як об'єкти культурної спадщини.

До теми Труханов проти знесення пам'ятника катерині і заявляє, що із росією потрібен компроміс

Чому в ОВА просять знести пам'ятники катерині ІІ та суворову

У листі наголосили, що для вжиття заходів з демонтажу монументів відсутня необхідність в отриманні спеціальних дозволів в Мінкульті або інших органах охорони культурної спадщини.

Враховуючи зазначене, обласна державна адміністрація рекомендує розглянути питання про демонтаж зазначених пам’ятників,
– зазначили в ОВА.

У військовій адміністрації додали, що пам'ятники на честь культурних та військових діячів російської імперії, які є об'єктами культурної спадщини, варто перенести до музеїв.

Скандал з пам'ятником катерині II в Одесі

Мер Одеси Геннадій Труханов висловився щодо "компромісу із росією" в інтерв'ю італійському виданню. Він зазначив, що проти демонтажу пам'ятника катерині другій і, на його думку, не потрібно це робити. Потім додав, що "без сенсу також прибрати пам'ятники пушкіну чи гагаріну".

Нагадаємо, що наприкінці липня петиція про знесення пам'ятника катерині ІІ набрала необхідну кількість голосів. Її автором є Олексій Матвеєв.

Петиція зібрала необхідну кількість голосів, тож її передали на розгляд президенту. Зеленський зауважив, що органи державної влади та місцевого самоврядування зобов'язані діяти лише згідно з Конституцією та законодавством.

Варто переглянути – катерину ІІ в Одесі пропонують замінити на порноактора: дивіться відео