Про це Геннадій Труханов розповів в інтерв'ю італійському виданню.

Важливо План досі актуальний, – Труханов розповів, як окупанти намагались захопити Одесу

Він наголосив, що виступає проти знесення статуй, мовляв, навіть якщо ми руйнуємо пам'ятники, історія не змінюється.

Знаю, що зібрано петицію з 25 тисячами підписів, але я чекаю. З такою логікою мені також прибрати пам'ятник пушкіну чи Гагаріну? Це не має сенсу,
– сказав він.

Також Труханов зазначив, що президент росії путін має серед планів і захоплення Одеси:

"Так, він спробує ще: він одержимий нашим містом. Він не хоче його бомбити, як Харків, він вимагає його цілим. Я не песиміст, вірю, що ми в підсумку переможемо. Але війна залишається довгою, важкою. Наш наступ на Херсон йде повільно, і путін продовжує сподіватися на оточення Одеси з півночі для з'єднання з Придністров'ям".

Про пошук компромісів з росією

Труханов зауважив, що путін цілком ймовірно може завдати ядерного удару, якщо його загнати у глухий кут, зокрема і ситуацією з поверненням Криму до складу України. Згодом він уточнив, що має "свою думку" щодо цього питання.

Я вважаю, що важливо діяти політично, адже на кону життя мільйонів людей. Я не хочу, щоб мене неправильно зрозуміли. Очевидно, я мрію повернутися до наших кордонів у 1991 році, але треба крок за кроком домовлятися, поступово шукати компроміси, уникати конфронтації,
– сказав він.

Труханов поспішив виправдатися

Після цього інтерв'ю Геннадій Труханов поспішив пояснити свою позицію щодо пошуку компромісів з росією.

"Вимушений коротко повторити ті ж слова, які я говорю з 24 лютого – окупанти мають бути вигнані з усієї території нашої країни. Ми будемо боротись до нашої остаточної перемоги. Усі переговори – після того, як росіяни покинуть нашу землю", – додав мер Одеси.

Що відомо про знесення в Одесі пам'ятника катерині ІІ

Наприкінці липня петиція про знесення пам'ятника катерині ІІ набрала необхідну кількість голосів. Її автором є Олексій Матвеєв. Він запропонував знести в Одесі пам'ятник катерині II й замість нього встановити пам'ятник американському актору Біллі Геррінґтону, який сидітиме за барною стійкою з пляшкою пива.

"катерина II є контроверсійною історичною постаттю, яка своїми діями завдала великої шкоди Українській державності та культурі. Сам факт встановлення цього пам'ятника був страшною помилкою, а кожен день його подальшого існування сигналізує про те, що Одеса перебуває в зоні російського культурного впливу. Настав час це змінити", – мовиться у тексті петиції.

Матвеєв зауважив, що заміна пам'ятника не лише свідчитиме про те, що Одеса – це не якесь провінційне містечко російської імперії, а й покаже гарне почуття гумору містян та викличе схвалення молоді.

Петиція зібрала необхідну кількість голосів, тож її передали на розгляд президенту. Зеленський зауважив, що органи державної влади та місцевого самоврядування зобов'язані діяти лише згідно з Конституцією та законодавством. За постановою Кабміну, пам'ятники, які встановлюють, щоб увічнити події чи пам'ять діячів, можуть мати державне або місцеве значення.

Що буде з пам'ятником катерині ІІ в Одесі: дивіться відео