Папа Римський призначив 13 нових кардиналів

Папа Римський провів церемонію призначення нових кардиналів. Через пандемію усе відбувалося скромно: кожен кардинал міг запросити тільки 10 гостей, пише "Радіо Свобода".

До слова Імена нових кардиналів Папа назвав ще 25 жовтня

Ці гості могли особисто побачити, як Папа вручає новим кардиналам перстень та бірет (biretum) – традиційну червону шапочку, яку носять римо-католицькі кардинали.

  • Усі присутні були в масках, крім Франциска. Кардинали могли зняти маску тільки у мить, коли ставали на коліна перед Папою. Жодних звичних урочистостей та прийомів цього дня, 28 листопада, не було.

У своїй напутній проповіді Франциск сказав новим кардиналам "не зводити очей з бога", уникати корупції і впливу "мирського духу", який може виникнути через відчуття влади їхнього нового рангу.


Папа призначив 13 нових кардиналів / Фото EPA


Бірет – традиційна шапочка, яка позначає сан кардинала / Фото EPA


Перший в історії афроамериканський кардинал – Вілтон Грегорі / Фото EPA

Важливі факти про призначення нових кардиналів Франциском

  • 72-річний архієпископ Вашингтону Вілтон Грегорі став першим афроамериканським кардиналом в історії. Його мета – стати "голосом афроамериканців у вусі Папи".
  • 9 із 13 нових кардиналів не досягли 80 років, тобто – входять до таємного конклаву, який обиратиме наступного Папу.
  • Загалом Франциск від свого обрання у 2013 призначив 73 зі 128 кардиналів, які є членами конклаву. Тобто, тільки тепер (через 7 років) більшість кардиналів у конклаві призначені саме чинним Папою.

Фахівці пояснюють важливість цього кроку: річ у тім, що Франциск прагне залучити якомога більше тих кардиналів у конклав, які поділяють його бачення відкритої та прогресивної Церкви.

Читайте також Нездатні вийти за межі власних інтересів: Папа Римський розкритикував противників носіння масок