Про це в ефірі 24 каналу розповів інвестиційний банкір Сергій Фурса. Він зазначив, що для розблокування співпраці з МВФ залишається низка проблем.

До теми НАЗК просить суд зупинити контракт "Нафтогазу" з Вітренком

Важливу роль відіграє історія з корпоративною реформою "Нафтогазу". Банкір зауважив, що хоч публічно на цьому не акцентують, але саме це мають на увазі, коли говорять про енергетику.

Я думаю, що наші західні партнери чекають, коли припис НАЗК виконають і пана Вітренка звільнять,
– наголосив Фурса.

Окрім цього, мовиться про НАБУ та тиск на антикорупційні органи, щоб підтвердити їхню незалежність. Ці два фактори є ключовими у співпраці України з Білим домом та МВФ.

Україна не отримає траншу МВФ на 700 мільйонів доларів

Банкір пояснив, що наразі Україна не отримає обіцяного траншу на 700 мільйонів доларів від МВФ. За словами директора департаменту комунікацій Фонду Джеррі Райса, ще потрібен прогрес у цьому напрямку.

"Цього тижня Верховна Рада працювала в шаленому темпі, прийняла корисні законопроєкти, але наразі цього недостатньо", – зазначив Фурса.

МВФ просто так дасть Україні майже 3 мільярди доларів

Водночас наприкінці серпня – на початку вересня 2021 року в Україні очікують на додаткові 2,8 мільярдів доларів. Цю суму МВФ дає Україні без кредитних зобов'язань. Гроші підуть у держбюджет та дозволять убезпечити країну від макроекономічних ризиків до кінця року.

"Оскільки ми отримали ці 2,8 мільярди без жодних умов, то наші потенційні проблеми з фінансуванням дефіциту бюджету, де факто, вже вирішені. Якщо не станеться форс-мажору у світовій економіці, то ми довиконаємо цей рік без проблем", – підкреслив Фурса.

Цікаво Тариф на газ в Україні міг зрости до 15 гривень за кубометр, – Шмигаль

Українці можуть не чекати на коливання валюти чи невиконання бюджету до кінця 2021 року. Навпаки, експерти спостерігають перевиконання поточного бюджету.

Отримані 2,8 мільярда доларів від МВФ дозволять погасити зовнішні борги України. Це також дасть впевненість іншим кредиторам, зокрема просто інвесторам, у тому, що в країні є макроекономічна стабільність.

Сергій Фурса розповів про співпрацю МВФ і України: дивіться відео