Про це в ефірі програми "Лівий Берег" з Сонею Кошкіною на Телеканалі новин "24" заявив віце-спікер Верховної Ради, екс-секретар РНБО Андрій Парубій.

Був загальний параліч силових органів, багато з яких ще думали про можливе повернення Януковича. І у нас було приблизно дві реакції поведінки, перша: коли деякі підрозділи відверто переходили на бік супротивника, як сталося з Кримським "Беркутом". І була друга, найбільш поширена — це просто саботаж. Просто саботаж рішень керівництва,
— розповів про ситуацію у правоохоронних органах навесні 2014 року Парубій.

За його словами, лише рішення про штурм будівлі СБУ у Луганську приймалось 5 разів, однак штурму не відбулось.

"Саботаж силових підрозділів і витік інформації про наші дії. Але ключове — це саботаж підрозділів. Ви знаєте, деякі з них потім залишилися на боці України, тому я, знову таки, не хочу впадати в деталізацію", — пояснив Парубій.

Я наведу приклад, коли стоїть підрозділ Національної Гвардії, у нас є певний час на висунення цього підрозділу і звідти є інформація, що підрозділ заблоковано і не може вийти. Я особисто виїхав на місце, а там стояло може сім чи вісім бабусь, які тримали транспаранти. Я кажу: "Хлопці Вас же полк, а там стоїть вісім або дев'ять чоловік. Невже це є причиною того, що Ви не змогли виконати бойове завдання?,
— додав віце-спікер.

Хочете дізнаватися про все першими – підписуйтеся на новини через смс від телеканалу "24"!

Він також зазначив, що більша частина луганських правоохоронців залишилася на окупованій території.

Повну версію програми "Лівий Берег" з Сонею Кошкіною з Андрієм Парубієм дивіться у вівторок, 23:00, на Телеканалі новин "24"