Родини захисників "Азовсталі" збирають інформацію про українських полонених

Асоціація родин захисників "Азовсталі" повідомила, що збирає інформацію про полеглих та потерпілих українських полонених, внаслідок артилерійського обстрілу колонії в Оленівці.

До теми В ОП назвали трагедію в Оленівці одним із найцинічніших злочинів росії

У заяві родини захисників "Азовсталі" йдеться, що пропагандисти першими розповсюдили фото та відео з місця обстрілу, що є "незаперечним доказом ретельної спланованості воєнного злочину з боку російських військ".

Окупанти переклали вину на ЗСУ, проте українське командування чи військовослужбовці не могли здійснити обстріл місця утримання полонених побратимів.

Головна мета російської провокації – приховання масштабів російських воєнних злочинів і тортур, а також зрив чергових домовленостей щодо нових обмінів,
– йдеться у повідомленні.

Удар по колонії підтвердили у патронатній службі захисників Маріуполя. Там зазначили, що з'ясовують імена загиблих і постраждалих "своїми каналами".

Також повідомляється, що на місце виїхав Міжнародний Комітет Червоного Хреста.

У патронатній службі попередили, що будь-яка інформація, яка з'являється у російських медіа, є психологічною спецоперацією проти захисників "Азовсталі" та українського суспільства.

Що відомо про удар росіян по колонії в Оленівці

  • У п'ятницю, 29 липня, у росії заявили про удар по колонії в Оленівці на Донеччині. Саме там утримували українських полонених, зокрема з "Азовсталі". За даними росіян, загинуло 40 українських військовополонених і ще 75 бійців зазнали поранень.
  • росія намагається перекласти вину за удар на Україну. Проте у Генеральному штабі ЗСУ спростували причетність до обстрілу колонії та заявили, що росія намагається приховати тортури над полоненими і розстріли, які росіяни здійснили там.
  • В Офісі Президента назвали обстріл колонії в Оленівці одним із найцинічніших злочинів росії від початку війни. В ОП наголосили, що в Оленівці немає жодних оперативних військових цілей для української армії.

Дізнайтесь більше – росіяни вдарили по Оленівці: дивіться відео