Про це йдеться в ухвалі суду, оприлюдненій в Єдиному держреєстрі судових рішень.

Зокрема, слідчий мотивував перевірку тим, що Головне слідче управління ГПУ проводить розслідування порушень під час будівництва правил, що створило загрозу загибелі людей, і за фактом незаконного збагачення посадовою особою Кабінету міністрів України в особливо великих розмірах.

Так, в матеріалі клопотання зазначено, що фізична особа, перебуваючи на посаді віце-прем'єр міністра України і будучи засновником ТОВ "Житлобудінвест", особисто в 2011 році вніс до статутного капіталу товариства 11,9 мільйона гривень, які не були задекларовані.

У подальшому, будучи одноосібним власником ТОВ "Житлобудінвест" і особисто беручи участь у керівництві суспільством, використовуючи службове становище, з грубим порушенням державних будівельних норм здійснював діяльність з будівництва житлових будинків в місті Києві, яка становила небезпеку для життя і здоров'я громадян,
— йдеться у документі.

Довідка. Згідно з даними Єдиного держреєстру юридичних осіб та фізичних осіб підприємців, кінцевим бенефіціаром зазначеної будівельної компанії значиться Валерій Вощевський, який з 2 грудня 2014 року до 17 вересня 2015 року обіймав посаду віце-прем'єр-міністра України з питань інфраструктури.