Президент Франції пояснив, що передумовою миру є допомога Україні. Також лідер Франції зробив нову заяву щодо своєї пропозиції запровадити перемир'я на час Олімпіади, пише 24 Канал.

Дивіться також Списох перших росіян допущених до Олімпіади: присутні й ті, хто підтримує війну

Що сказав Макрон про перемир'я під час Олімпіади

Емманюель Макрон наголосив, що потрібно забезпечити безпеку на Запорізькій атомній електростанції. Також атаки Росії по цивільних є неприпустимими.

Французький лідер заявив, що:

  • "олімпійське перемир'я" не є обов'язком, який покладається на Україну, а закликом, щоб Росія зупинила свою агресивну війну та атаки про цивільних;
  • багато лідерів паралельно вживають різних ініціатив;
  • посилення тиску в цьому контексті, щоб мати перемир'я з російського боку є дуже важливим.

У нас буде резолюція, яку прийме Генасамблея ООН щодо "олімпійського перемир'я". Це заклик до Росії припинити війну,
– пояснив Макрон.

Він закликав уникнути змагання ініціатив та працювати разом.

"Не ділити коло держав та будувати те, що повинно стати набором ключових вимог глобальної спільноти, яку би ми могли покласти на стіл росіянам. Мені здається, що це найкращий спосіб допомогти Україні, допомогти побудувати рамку для сталого миру. Миру, який буде спиратись на міжнародне право", – заявив президент Франції.

Він пояснив, що було б добре, щоб після Саміту миру всі координували зусилля, щоб збільшити охоплення та роботу.

Макрон запропонував перемир'я на час Олімпіади

  • Еммануель Макрон ініціював припинити вогонь в усіх чинних воєнних конфліктах, які тривають у світі, на час проведення Олімпійських ігор. Олімпіада-2024 запланована на 26 липня – 11 серпня та пройде в Парижі.
  • Французький лідер заявив, що для реалізації цього плану він розраховує на допомогу лідера Китаю.
  • Водночас Владімір Путін заявив, що нібито Захід не дотримується олімпійських правил і водночас чекає на те, аби Росія їх виконувала. Він побідкався через буцімто утиски російських спортсменів.
  • Український президент Володимир Зеленський сказав, що це "нежива історія". Він сказав, що в нас вже було припинення вогню, проте воно не дуже працює з цим ворогом. Також є ризик того, хто буде фіксувати, що в час припинення вогню ворожі сили не підійдуть до нас.
  • Зеленський пояснив, що припинення вогню ж не заважає технікою заїхати ближче, а потім включити наступ.