Таку думку висловив історик та народний депутат Володимир В’ятрович, оцінюючи теперішню війну Росії проти України та історичне минуле.

Читайте також Українців врятує від нового Гітлера тільки крах нового Рейху й смерть фюрера

"Переможців не судять – жорстока фраза, справедливість якої, однак, підтверджена історією. Сталін не відповів за злочини ні до, ні під час, ні після Другої світової війни. Він зайняв місце серед переможців нацизму, і ніхто не судив його за мільйони вбитих голодами, репресії, за депортації цілих народів. Врешті – за змову з цим же нацизмом", – зазначив В'ятрович.

За його словами, Путін у своїй діяльності дотримується тих же принципів.

Очевидно, на те саме розраховує нині Путін, армія якого чинить масштабні воєнні злочини на українських теренах. Путін вірить, що опиниться переможцем у Києві, а не злочинцем в Гаазі. Він знає, що якщо переможе українців, всі розслідування щодо злочинів, навіть попри те, що вони вже розпочалися, можуть закінчитися нічим,
– наголосив історик.

Серед таких злочинів і знищені Маріуполь, Чернігів, Харків, тисячі вбитих українців – жінок, дітей, розстріляні "зелені коридори", використання забороненої зброї. А також здійснені раніше злочини після окупації Криму та Донбасу.

Відтак, українці мають обов'язково перемогти, щоб притягнути Путіна та Росію до відповідальності за всі їх вчиненні злочини.

"Ми, українці, дуже хочемо побачити на лаві підсудних російських військових, які, очевидно, будуть повторювати найбільш вживану на нюрнберзькому процесі фразу "я лише виконував наказ". Ми дуже хочемо побачити там і того, хто віддавав наказ – самого Путіна. Тому ми переможемо", – переконаний Вятрович.