Про це 29 червня о 18:23 повідомили в Асоціації родин захисників "Азовсталі". Обмін прокоментували представниці штабу Тетяна Харько та Катерина Попова.

До теми Відбувся найбільший обмін полоненими: додому повернуться 95 оборонців "Азовсталі"

"Сьогодні ми були на обміні військовополоненими й можемо сказати, що перші захисники "Азовсталі" вже повернулися до нас. Дуже велике щастя бачити їхні усмішки, бачити їхні очі. Ми чекаємо абсолютно на кожного захисника. Я дуже чекаю свого брата і кожного героя, хто захищав нашу країну. Ми вдячні кожній людині, яка доклала свою руку до цієї важливої справи", – сказала Тетяна Харько.

Перші азовці з Маріуполя вже потрапили в Україну: дивіться відео

"Ми дуже вдячні Головному управлінню розвідки України за те, що ми мали сьогодні змогу бути присутніми тут і переконатися, що наші захисники повертаються додому. Асоціація працюватиме, доки останній захисник не повернеться додому живий та неушкоджений. Слава Україні", – додала Катерина Попова.

Що відомо про обмін

У ГУР МО розповіли, що між Україною та Росією провели найбільший обмін полоненими від повномасштабного вторгнення окупантів. На батьківщину повернулися 144 українських військових. З них 95 оборонців "Азовсталі", а 43 герої з відомого полку бійців під керівництвом Дениса Прокопенка.

У розвідці зазначили, що більшість захисників мають тяжкі тілесні ушкодження:

  • вогнепальні та осколкові поранення;
  • вибухові травми;
  • опіки;
  • переломи;
  • ампутації кінцівок.

Наразі лікарі надають їм медичну та психологічну допомогу. Загалом під час обміну вдалося звільнити 59 бійців Національної гвардії, 30 бійців Військово-морських сил, 28 бійців Збройних Сил України, 17 бійців Державної прикордонної служби України, 9 бійців територіальної оборони та бійця Національної поліції України. Наймолодшому захисникові виповнилось 19 років, а найстаршому – 65.

На обмін полоненими відреагував керівник Офісу Президента Андрій Єрмак. Він запевнив, що попри складність Україна поверне всіх своїх оборонців.

Зверніть увагу – Україні вдалось повернути додому частину оборонців "Азовсталі": дивіться відео