Перше засідання – і Верховна Рада вже з коаліцією та головою. А уряд – із Прем`єром.

У провладну більшість об'єднуються "Блок Порошенка", "Народний фронт", "Самопоміч", "Радикальна партія Ляшка" та "Батьківщина" – загалом 302 обранці. Опозиційними будуть не тільки фракція опо-блоку, а й низка самовисуванців.

Дивіться фото: Нова Рада – нова мода: парламент в обличчях [Фото]

Загалом у новообраній раді 6 фракцій і дві депутатські групи Віталія Хомутинника та Ігоря Єремеєва. Вже після отримання мандатів "коаліціанти" голосують за нового спікера. Як і прогнозували – ним став Володимир Гройсман.

Після цього депутати беруться за прем'єра. Тут теж без сюрпризів. На чолі уряду знову ставлять Арсенія Яценюка. Його представляє Президент, обранці – підтримують.

Читайте також: Новій Раді пропонують припинити участь України в СНД

Та кандидатура "старого-нового" Прем'єра не всім до вподоби. Так новий нардеп і колишній "сотник" Вододимир Парасюк за Яценюка кнопку не тиснув.

Затвердити склад уряду та розподілити комітети депутати обіцяють 2 грудня. І якщо з першим питанням більш-менш визначилися, то розділити 27 комітетів поки не можуть.

Загалом за перший день роботи нова Рада зареєструвала 8 законопроектів, а перереєструвала понад 50. Та серед своїх перших рішень нардепи обіцяють скасувати депутатську недоторканість.

Нагадаємо, хронологію першого дня роботи новообраної Верховної Ради.