Їх проводжали у професію з великою помпою. Президент, прем'єр і ціла закордонна делегація. Вони обіцяли не підвести.

Українці вперше починають любити правоохоронців. Залюбки з ними фотографуються. І прискіпливо вивчають сторінки поліцейських у соцмережах. Від такої надмірної уваги потерпає 27-річна полісменша Людмила Милевич. Її фото у купальнику та з дорогого відпочинку стали хітовими.

Заполонили мережу і відео подвигів нових поліцейських, де вони розбираються із псевдоволонтерами на майдані, зупиняють п'яних мажорів на порші і нетверезого генерала за кермом.

Але й проблем у роботі нової служби не бракує. За тиждень — кілька аварій. Одну розрулює особисто керівник поліції Олександр Фацевич. Дії полісменів теж не завжди однозначні. Відео, де шестеро полісменів затримують безпритульного із предметом схожим на ніж, сколихнуло інтернет.

Було також кілька конфліктів із чинною міліцією. З відділків відпускали порушників, яких затримували полісмени. Почали говорити, що новій поліції просто елементарно бракує знань. Адже цих людей вчили лише 3 місяці. Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков про це навіть не хоче слухати. А від міліціонерів вимагає — поліцейським палки в колеса не ставити. Голови міліціонерів-саботажників уже полетіли. Зокрема, звільнили начальника Деснянського райвідділу столиці Леоніда Куряту. Прем'єр-мінстр Арсеній Яценюк має інші побажання — просить не виконувати чужу роботу. Наприклад, не ганяти бабусь-перекупок.

Дивіться також спецпроект: "Полювання" на поліцейських

Окрім звиклих для міліції прав та обов'язків, полісмени можуть брати відбитки пальців. А ще забрати у вас небезпечний предмет. Чи запросити на опитування у відділок. Не плутати з допитом. Опитування — це легалізоване новим законом прохання міліціонера: "Зайдіть у відділок, поговоримо". А взагалі багато залежить від совісті поліцейських, каже експерт Олександр Банчук. Адже закон про поліцію ухвалювали похапцем — він не допрацьований, а формулювання розмиті.

Керівник поліції Олександр Фацевич обіцяє, — його підлеглі зловживати не будуть. Помилки виправлять. І просить звернути увагу на позитиви. За тиждень роботи нової служби у Києві крали менше — автівок на 40%, інших крадіжок поменшало на 15%. Злочинів, пов'язаних з продажем наркотиків, на третину. Поліцейські намагатимуться ще краще.