Про це в ефірі "Радіо Свобода" розповів міністр юстиції Павло Петренко.

За його словами, пропонований проект судової реформи включає в себе конкурсні відбори і тестування майбутніх суддів. Оскільки система повинна працювати безперебійно, на цей час пропонують ухвалити пакет проміжних законів і сформувати спеціальні суди.

Є така пропозиція, що на цей період часу ми зробили спеціалізовані антикорупційні суди, які розслідували б справи, підвідомчі НАБУ, і комерційні суди з залученням іноземців. За бажанням сторони можна буде тоді залучати до судового процесу іноземців, арбітрів для того, щоб отримати більший рівень легітимності цього рішення. На період, поки ми не перезавантажимо нашу національну судову систему,
— пояснив міністр.

Петренко також сподівається, що реформи допоможуть спростити судову систему, яка є однією із найдорожчих та неефективних у Європі.

"Повинні бути ухвалені зміни до Конституції, профільний закон, спрощена судова система, прибрати всі спеціалізовані суди, маємо дати можливість простій людині звернутися в один суд з будь-якого питання", — додав він.

Тим часом в результаті переатестації вісьмом суддям апеляційного суду Київської області дозволили судити пожиттєво, одному – відмовили.