Про це повідомив заступник голови СБУ Віктор Кононенко під час брифінгу.

Читайте також: Росія знайшла ще один спосіб дестабілізувати ситуацію в Україні

Вербував виконавців злочину росіянин Давид Пономарьов. Координацію дій він проводив віддалено – через скайп-зв'язок.

На початку лютого в Ужгороді здійснено підпал адміністративної будівлі "Товариства угорської культури Закарпаття". Інформацію про те, що вказаний центр обрано спецслужбами РФ як об’єкт атаки для ускладнення українсько-угорських відносин, СБ України отримала ще у грудні 2017 року. Саме тоді СБУ задокументувала спробу громадянина РФ Давида Пономарьова підібрати в Україні виконавців цього злочину,
– зазначили у СБУ.

Пономарьов став в Україні "відомим" ще у 2015 року, коли через спільників спробував організувати терористичні акти у Миколаєві. Він, зокрема, планував підірвати ракетний крейсер "Україна" на День Конституції.

Українська спецслужба змогла попередити диверсії російських спецслужб через Пономарьова у Миколаєві та Ужгороді. Зрив операції з підпалом "Товариства угорської культури Закарпаття" змусив російські спецслужби застосувати інший варіант провокації із залученням виконавців іноземних громадян, членів одного з праворадикальних угруповань Євросоюзу.

Їхні особи встановлено і через відповідні міжнародні процедури ми будемо притягувати зловмисників до кримінальної відповідальності,
– заявив Кононенко.

Але хоча виконавців підривної діяльності вдалось затримати, організатори лишаються на свободі, адже живуть вони в Росії і до України не приїжджають.