Про це кореспондентці 24 Каналу розповів речник Єврокомісії Петро Стано. За його словами, детальна інформація про допомогу Україні з'явиться згодом.

Дивіться також Зеленський провів засідання РНБО, триває евакуація: головне про підрив Росією Каховської ГЕС

Підрив ГЕС – нова ознака ескалації

Стано стверджує, що незабаром Верховний представник ЄС Жозеп Боррель та єврокомісар з питань гуманітарної допомоги та управління кризовими ситуаціями Янез Ленарчич зроблять спільну заяву щодо чергового жорсткого нападу Росії.

Але я вже можу сказати, що знищення Каховської ГЕС виводить цілеспрямовані обстріли цивільної інфраструктури та цивільних осіб в Україні на безпрецедентно новий рівень. ЄС рішуче засуджує варварську атаку на об'єкт інфраструктури,
– зазначив речник Єврокомісії.

Він також додав, що в організації сприймають підрив Каховської ГЕС як нову ознаку ескалації, яка доводить жахливий і варварський характер російської агресії проти України до безпрецедентного рівня.

Стано наголосив на тому, що російський диктатор Путін не соромиться використовувати голод як зброю, енергію як зброю, навіть зиму він зробив зброєю.

"Він грає в ядерну гру з атомними електростанціями в Україні", – підкреслив речник.

ЄС виділить допомогу постраждалим українцям

Як зазначається, під час офіційної заяви єврокомісар Ленарчич та Верховний представник Боррель оголосять деталі щодо допомоги від ЄС на фоні підриву Каховської дамби.

Єврокомісар Янез Ленарчич провів телефонну розмову з міністром внутрішніх справ України Ігорем Клименком, щоб краще зрозуміти збитки та запевнити у негайному реагуванні ЄС, як тільки будуть визначені потреби.

"Координаційний центр Європейської Комісії з реагування на надзвичайні ситуації (ERCC) активно стежить за ситуацією і перебуває в тісному контакті з ДСНС України. Україна може звернутися за допомогою в рамках Механізму цивільного захисту ЄС (UCPM), який готовий надати підтримку в цій надзвичайній ситуації", – сказав речник Єврокомісії з питань гуманітарної допомоги Балаж Уджварі.

Координаційний центр Європейської Комісії з реагування на надзвичайні ситуації вже звернувся до держав-членів та держав-учасниць Механізму цивільного захисту ЄС з проханням розглянути можливість надання допомоги та привести відповідні сили й засоби реагування на надзвичайні ситуації в стан готовності.

Окупанти підірвали каховську ГЕС: що відомо на цей момент

  • В МЗС України заявили, що наша держава ініціює засідання Радбезу ООН через черговий теракт російських окупантів.
  • Речник Путіна Дмітрій Пєсков заявив, що Росія нібито не причетна до техногенної катастрофи на Каховській ГЕС. Путінський блазень заявив, що всю відповідальність несе українська влада.
  • У Міноборони повідомили, що росіяни затопили свою першу лінію оборони на лівому березі Херсонщини. У зонах підтоплення підвищена небезпека від вибухонебезпечних предметів, ворожі міни можуть бути знесені течією.
  • За даними Офісу Президента, у Дніпро потрапило щонайменше 150 тонн машинного мастила, є ризик подальшого витоку ще понад 300 тонн.