Про це повідомляє Guildhall з посиланням на джерело в Державній прикордонній службі України.

"У Державній прикордонній службі, на жаль, немає прямих доказів перебування полковника спецназу ГРУ РФ Анатолія Чепіги в Україні під час подій Революції Гідності", – зазначило видання з посиланням на ДПСУ.

Читайте також: Отруєння Скрипалів: розслідувачі встановили особу другого підозрюваного росіянина

При цьому джерело підтвердило, що Чепіга міг бути учасником кривавих подій на Майдані, оскільки підрозділи спецназу ГРУ в період з січня по лютий 2014 року перебували в Україні і брали активну участь в ескалації процесів Революції Гідності.

За нашою інформацією, підрозділи російського спецназу з січня по лютий (2014 року, – ред.) перебували в Києві і проживали в окремому будинку на базі "Альфи". Полковник Анатолій Чепіга, ймовірно, був серед них, але точно встановити ми цього не можемо, оскільки за вказівкою тодішнього керівництва країни, по прибуттю, російські спецназівці не проходили прикордонного контролю, або будь-яких оглядів,
– розповіло джерело в ДПСУ.

"Спецназ ГРУ РФ брав активну участь у протиправних діях проти учасників Революції, після чого під виглядом українських правоохоронців виїхав на територію Криму", – додав співрозмовник видання.

Раніше цю інформацію в коментарі Guildhall підтвердив екс-керівник Головного управління розвідки України генерал-лейтенант Олександр Скіпальський.

До слова, раніше турецькі ЗМІ впізнали в Чепізі вбивцю чеченського польового командира Абдулвахіда Едельгірієва.

У вересні прем’єр Британії Тереза Мей заявила, що підозрювані в отруєнні Сергія Скрипаля та його доньки Юлії – Олександр Петров та Руслан Боширов є офіцерами ГРУ Росії.

Руслан Боширов виявився полковником ГРУ, Героєм Росії на ім'я Анатолій Чепіга.