Серед тих, хто останніми вийшли на поле перед стартом плей-оф чемпіонату Європи-2024 у Німеччині були футболісти збірної України. Команда Сергія Реброва зустрічалась із фавориткою групи Бельгією. 24 Канал розповідає, як минув третій тур групового раунду змагань.

Група "А"

Шотландія – Угорщина 0:1

Тур розпочався двома матчами ще 23 червня. На німецький газон вийшли команди квартету "А". Гра між Шотландією та Угорщиною запам'яталась не так цим єдиним голом, як жахливим моментом із Варгою. Барнабаш після боротьби із голкіпером Шотландії впав на газон та втратив свідомість. Медики прямо на полі надавали першу допомогу. Після чого його було доставлено у лікарню.

Угорського футболіста вже успішно прооперували. У нього був перелом вилиці.

Навіть без свого центрального форварда Угорщина вирвала перемогу. На 10-й компенсованій хвилині Чобот після передачі Шаллая шокував суперника 0:1. Свій м'яч угорський гравець присвятив травмованому Варзі, який у цей час боровся за життя.

Відеоогляд матчу Шотландія – Угорщина

Швейцарія – Німеччина 1:1

Паралельно із матчем Шотландія – Угорщина відбувалась гра між Швейцарією та Німеччиною. Вже на 17-й хвилині рахунок у поєдинку міг бути відкритим, якби гол Андріха не був скасований через фол в атаці. Натомість через 10 хвилин забили господарі матчу.

Ндоє скористався передачею Фройлера та вивів "червоних хрестів" уперед 1:0. Здавалось, що швейцарці завдадуть господарям Євро-2024 першої поразки на домашньому турнірі. Але вже у компенсований до матчу час джокер "бундестім" Фюллькруг врятував команду від поразки 1:1. Підопічні Нагельсманна пройшли груповий раунд без поразок – дві перемоги та нічия.

Хорватія – Італія 1:1

Не менш драматичним був поєдинок у квартеті "В" Хорватія – Італія. Перший тайм минув без голів. Хорвати вдало захищались, а італійці не реалізували свої моменти. Вже на старті другої 45-хвилинки "шашкові" отримали чудовий момент забити – пенальті. Однак переграти Доннарумму Модричу не вдалось. Але на цьому атака господарів не закінчилась. Вже за декілька секунд Лука вже із гри запхав м'яч у володіння голкіпера ПСЖ, вивівши Хорватію у рахунку 1:0.

Поєдинок сходився до мінімальної перемоги "полум'яних". І знову пізній гол вніс корективи у фінальний рахунок матчу. На 90+8 хвилині Дзакканьї із передачі Калафіорі, який у минулому поєдинку відзначився автоголом, вирвав для "скуадри адзурри" одне важливе очко. Фінальний свисток Маккелі зафіксував мирову 1:1.

Після свистка арбітра складно було дивитись на засмученого ветерана збірної Хорватії Луку Модрича.

Хорватія – Італія: відеоогляд гри

Албанія – Іспанія 0:1

В іншому матчі групи "В" Албанія була проекзаменована 3-разовим тріумфатором чемпіонату Європи Іспанією. Цікаво, що і в цій грі албанці так легко не віддали перемогу титулованому супернику. Це був той момент, коли клас не вирішив майже нічого.

На 13-й хвилині матчу Торрес вивів "Фурію Роху" уперед 0:1. Як стало відомо згодом, що цей м'яч став першим та останнім у поєдинку. Одного результативного удару вистачило для того, щоб визначити переможця зустрічі.

Данія – Сербія 0:0

Найнудніший ігровий день був у групі "С". Обидва матчі третього туру закінчились нульовими мировими. Попри інтригу у цьому квартеті, яка зберігалась до заключного туру, жодній іх команд не вдалось забити.

Данія дозволила Сербії здобути другий бал на Євро-2024. Але цієї нічиєї не вистачило сербам, аби продовжити боротьбу на турнірі у Німеччині.

Данія – Сербія: відеоогляд матчу

Англія – Словенія 0:0

Англійська збірна повністю переграла свого останнього суперника у груповому раунді турніру. 12 ударів у бік словенських воріт (3 з яких були у рамку) завдали футболісти Гарета Саутгейта. Водночас гості спромоглись лише на 5 пострілів (1 – у рамку воріт Пікфорда).

Жоден із моментів не закінчився взяттям воріт. Команда "трьох левів" оформила свою другу поспіль нічию на Євро—2024, але першу нульову. Відзначимо, що англійці на цьому чемпіонаті Європи не можуть потішити своїх фанатів результативністю – лише 2 голи у 3-х матчах.

Цікаво, що ні Данія, ні Словенія не здобули жодної перемоги, але й не зазнали поразок у рамках групового етапу. Збірні розписали по три нічиї. Тому у цих двох національних команд ідентична статистика.

Франція – Польща 1:1

25 червня на стадіоні "Сігнал Ідуна Парк" у Дортмунді вийшли збірні Франції та Польщі. Якщо для перших цей матч мав важливе значення, то поляки ще перед цим туром втратили усі шанси на вихід у плей-оф Євро-2024.

У першому таймі рахунок у матчі не був відкритий 0:0. Хоча на обох команди завдали аж 14 ударів (6 – у площину воріт).

Варте уваги Пенальті Мбаппе і Левандовського: Польща нічиєю із Францією грюкнула дверима на Євро-2024

На 56-й хвилині "Ле Бле" заробили право на пенальті. До позначки підійшов Мбаппе та впевнено вивів господарів поєдинку уперед 1:0. Кіліан нарешті відкрив лік своїм голам на Євро у Німеччині. Нагадаємо, щоо у першому матчі Євро-2024 зірковий новачок Реала зламав ніс, тому грав проти Польщі у спеціальній масці.

Радість французьких уболівальників тривала рівно 23 хвилини, коли суддя вказав на 11 метрів у штрафній французів. Упамекано привіз пенальті, яке взявся виконувати Левандовський. Роберт зрівняв рахунок у матчі 1:1. Якась серія пенальті була в основний час поєдинку.

До теми Пенальті Мбаппе і Левандовського: Польща нічиєю із Францією грюкнула дверима на Євро-2024

На останніх хвилинах команда Дешама влаштувала фінальний штурм воріт Скорупського, але так і не забила. 1:1 у Дортмунді.

Відеоогляд гри Франція – Польща

Нідерланди – Австрія 2:3

Якщо у першому матчі квартету "D" було забито лише два голи, то у паралельному команди влаштували справжню гольову перестрілку. Вже на 6-й хвилині гості повели у грі 0:1 після автоголу Малена, який забив найшвидший автогол в історії чемпіонату Європи.

Саме цей автогол став єдиним у перші 45 хвилин зустрічі. У другому таймі "помаранчевим" потрібно було щось змінювати. Вже через дві хвилини після свистка рефері про початок другого тайму господарі зрівняли. Гакпо повернув інтригу у поєдинок 1:1.

Відповідь австрійців на цей гол була через 12 хвилин, коли Шмід після передачі Грілліча знову вивів гостей уперед 1:2.

У середині тайму Депай зрівняв цифри на табло "Олімпійського стадіону" у Берліні. Справжня заруба була на футбольному полі. Через 5 хвилин рахунок у грі знову змінився на 2:3 на користь Австрії. Забітцер приніс перемогу австрійській збірній, яка сенсаційно виграла групу "D".

Україна – Бельгія 0:0

У першому таймі Україна більше награла на гол, адже розуміла, наскільки важливо перемагати в останньому турі. Враховуючи фактор мирової у паралельному матчі Словаччина – Румунія. Чого тільки вартували моменти Яремчука та Довбика, які обидва вийшли на вістрі атаки у старті.

До теми Україна розписала нульову нічию із Бельгією та покидає Євро-2024

У другій 45-хвилинці бельгійці почали грати активніше. Але й команда Реброва не відсиджувалась в обороні. Судаков, Маліновський мали моменти забити. На жаль, Миколенко не зумів провести увесь матч через ушкодження.

Прикро, але забити українській збірній не вдалось, як і бельгійцям. Але нашого суперника нічия влаштовувала. Фінальний свисток зафіксував нульову мирову, яка вибила Україну із Євро-2024. Хоча провела добрий поєдинок. Якби у грі із Румунією був інший результат та гра… Бельгія із другого місця пройшла у плей-оф турніру.

Як минула гра України проти Бельгії: дивіться відеоогляд

Словаччина – Румунія 1:1

В іншому матчі Словаччина зіграла внічию із Румунією 1:1. Обидва результативні удари були у першому таймі. Спершу на 24-й хвилині Дуда вивів словаків уперед 1:0, а вже через 13 хвилин Марін повернув румунську збірну у гру.

У другому таймі було багато боротьби, попереджень, замін, але жодного голу.

Чехія – Туреччина 1:2

Вже на 20-й хвилині Чехія залишилась у меншості. Дву жовту картку побачив перед собою Барак (першу отримав на 11-й хвилині). Перша частина матчу минула без голів. Першого результативного удару довелось чекати 51 хвилину, коли лідер збірної Туреччини Чалханоглу вивів гостей уперед 0:1.

До 66-ї хвилини протрималась перевага у рахунку турецької команди. Соучек вирівняв цифри на табло 1:1. Його гол не став останнім у матчі. Вже у компенсований до поєдинку час Тосун вирвав три очки для Туреччини 1:2.

Відеоогляд матчу Чехія – Туреччина

Грузія – Португалія 2:0

У паралельному матчі групи "F" стала сенсація. Грузія обіграла Португалію 2:0. Вже на 2-й хвилині Кварацхелія шокував Португалію на чолі із Роналду. Лідер Наполі із передачі Мікаутадзе вивів Грузію уперед 1:0. Із таким рахунком закінчилась перша половина матчу.

На 57-й хвилині Мікаутадзе додав до свого асисту ще й гол. Жорж подвоїв перевагу грузинської збірної із пенальті. Роналду знову не забив та був замінений вже на 66-й хвилині гри. Фінальний свисток зафіксував історичний усіх збірної Грузії, яка пробилась до 1/8 фіналу дебютного для себе Євро-2024.