Обстріли мирних жителів

За тиждень в зоні проведення АТО загинуло більше десятка мирних жителів - серед них жінки та 12-річна дитина. Більше 30-ти - поранено.

Найактивніші обстріли мирних жителів цього тижня відбувалися в Донецьку та на його околицях - Дебальцевому та Азотному, а також на Луганщині - у Попасній. Бойовики, зокрема, обстріляли автобус у Донецьку - тоді загинуло двоє людей, ще 8-меро отримали поранення.

Також під обстріл потрапила лікарня та училище на околиці Донецька. Самі ж збройні угруповання продовжують ховатися за спинами мирних жителів та ведуть вогонь із населених пунктів.

Втрати серед українських військових

У неоголошеній війні з Росією продовжують гинути й українські військові. За минулий тиждень загинуло 6 вояків, близько сорока зазнали поранень. Проте всі спроби бойовиків вибити українських військових з їхніх позицій закінчуються невдачею.

За тиждень позиції українських воїнів обстріляли близько півтори сотні разів. Усі свої сили терористи зосередили на кількох напрямках - Донецькому, Луганському, Дебальцевському та в районі Бахмутівської траси. Найактивніше вогнем Градів, артилерії та танків обстрілювали Донецький аеропорт, населені пункти Піски, Авдіївка, Тоненьке, Вуглегірськ, Нікішине, Кримське, Трьохізбенка та Дебальцево. На активність бойовиків українська армія відповідала вогнем власної артилерії - якщо це не загрожувало мирним жителям.

Дещо послабились обстріли на південному плацдармі АТО - на підступах до Маріуполя активність збройних угруповань зменшилась. Водночас у РНБО повідомляють про активізацію російських безпілотників, які нишпорять в українському повітрі. Одного з них українські вояки підбили.

Кількість російських військових на Донбасі збільшується - НАТО

Про присутність на Сході російської армії заявив і командувач військ НАТО в Європі Філіп Брідлав.

У штабі АТО повідомляють - на Донбасі воює терористична армія чисельністю у 30 тисяч. Росіян там стало менше. До 10-ти тисяч професійних російських армійців. Окрім того, в Донецькій та Луганській областях воює до 25-ти тисяч бойовиків, а колони російської бронетехніки й далі перетинають неконтрольовані ніким українські кордони.

Київ не контролює понад 400 кілометрів державного кордону. Цим користується російська армія - вона залишає його навстіж відкритим - тому до України потрапляють усе нові бойовики з Росії. Про це звітують українські прикордонники.

Тривають сутички між бойовиками

Дмитро Тимчук повідомляє, що на передову під Дебальцевим виведено російських військових із понад десятком одиниць техніки. Терористи намагаються створити так звану "Армію Новоросії". Про це повідомляє "Інформаційний спротив". Цей процес відбувається під пильним керівництвом ФСБ. Проте окремі групи бойовиків не поспішають слухати вказівки з Кремля та конфліктують між собою.