Скандальні поправки до Податкового кодексу
За нові уточнення у Раді проголосували 239 депутатів. Головна зміна - тепер поняття "постійне проживання" трактуватимуть через Податковий кодекс. І якщо людина має дозвіл жити в іншій країні і платить там податки, вважатиметься, що вона не живе в Україні постійно. Що саме було ухвалено, одразу зрозуміли депутати від УДАРу.
І вже блокувати трибуну надумали, адже нові правила наче під їхнього лідера писані. Саме Кличко має дозвіл на проживання у Німеччині і платив там податки з доходів від боксу. Відтак, його участь у президентських виборах під загрозою. Конституція прямо вимагає: кандидат в президенти має безперервно проживати в Україні не менше 10 років, що передують виборам. Автор скандальних уточнень - нардеп від "Батьківщини" Ігор Бриченко одразу від них відхрестився.
“Щодо закону, 2045 і поправок, які всі там позначенні від Ігоря Бриченка я не маю відношення”, - сказав народний депутат від фракції "Батьківщина" Ігор Бриченко.
ПР через сфальшовану поправку вирішила зняти з президентських виборів Віталія Кличка і зробила це руками опозиції і моїми руками, - заявив лідер фракції "Батьківщина" Арсеній Яценюк.
“Що це за руки, що ними так легко такі речі робити. Або ви не знаєте, що відбувається у вас у фракції, або ви це зробили свідомо”, - прокоментувала голосування нардеп від фракції ПР Ганна Герман.
Кличко перший з опозиції "пішов" у президенти
На появу змін опозиція має два пояснення. Підпис під поданням автора підроблений, і їх не було у попередньому варіанті. Аргумент регіоналів - самі не догледіли.
Були поправки від Бриченка, які він надавав, ці поправки були задекларовані в таблиці, які роздавали депутатам до засідання комітету, і тих, двох поправок, про які йде мова, які стосуються громадянства, в отриманій нами таблиці не було. Це фальсифікація, це злочин, - розповіла заступник голови Комітету з питань податкової та митної політики, член партії УДАР Оксана Продан.
“Береться ручка в праву руку, береться листок паперу, і пишеться - прошу розглянути порушення регламенту. Ви бачили від них хоч один лист? Ні. Чому не пишуть - тому що всі знають правду, що дійсно людина підписала ці поправки. Я думаю, вони не бачили, що підписують”, - вважає голова регламентного комітету регіонал Володимир Макєєнко.
Сам Кличко у відповідь на щойно проголосовані законодавчі зміни поспішив оголосити з парламентської трибуни, що йде у президенти. Тож, фактично став першим, хто оголосив про такий намір, та ще й не узгодив заяву з іншими опозиційними лідерами.
Текст і виступ ні Яценюк зі мною, ні Тягнибок зі мною, ні я з ними не погоджував. Це рішення виключно кандидата, це рішення було прийнято виключно після консультацій з громадськістю та членами партії, - сказав голова фракції УДАР Віталій Кличко.
“Звісно, що ми це питання не проговорювали, але ми його емоційно розуміємо. Це очевидна була реакція Віталія. Ви ж розумієте - використовується груба, цинічна технологія - знімати ймовірних кандидатів в президенти”, - розповів голова фракції "Свобода" Олег Тягнибок.
"Антикличкових поправок" ще не підписав Янукович
Яценюк і Тягнибок поки обережні із заявами про президентство і кандидатів. Аби бодай не посваритися.
Заява Кличка, що я буду балотуватися у президенти, зустрінута там не оплесками. У них були квадратні очі, вони є конкурентами в одному середовищі, це єдине електоральне поле, і вони між собою будуть змагатися, - вважає народний депутат від Партії регіонів Володимир Олійник.
“А у нас є сенс сваритися з нашими колегами по опозиції? Нема ніяких підстав. Все, що торкається нашої спільної діяльності у боротьбі з режимом Януковича, нас консолідує і об’єднує”, - розповів УДАРівець Віталій Ковальчук.
Звідки поправки взялись, ще обіцяють з'ясовувати, та вже думають, як би домовитися з регіоналами, аби ухвалені зміни скасувати.
Якщо буде політична воля, політична необхідність, то використавши саме цю поправку в додатковому законодавстві, будуть доводити, мовляв, по цій статті закону Кличко не проживав в Україні останні 10 років, - каже голова Комітету виборців України Олександр Черненко.
“Логіка, яка закладена в пропонованих змінах - є не правильною, тому що сам дозвіл не передбачає, що особа скористалась цим дозволом. Тобто він має дозвіл, але він ним не користується, і він залишається особою, яка постійно проживає в Україні”, - пояснив юрист Любомир Дроздовський.
Посилатись на нові норми будуть вимушені суди, які, у разі отримання скарг, не зможуть ігнорувати чинне законодавство і будуть вимушені враховувати цю норму у рішеннях, а відтак визнавати відмову ЦВК реєструвати кандидата законною.
Про шанси перетворення ухвалених "поправок Кличка" на закон говорить незвичайна швидкість проходження документом парламентських процедур. Він був підписаний спікером парламенту одразу ж у день ухвалення і відправлений на підпис президенту.