Американські військові повідомили, що надзвичайна подія сталася 2 жовтня. Після цього USS Connecticut змушений був йти до бази на острові Гуам в надводному положенні.

Читайте також Атомний підводний човен Росії втратив хід біля узбережжя Данії

Туди вже направили фахівців для огляду пошкоджень і встановлення їхнього походження. Однак якщо проблеми будуть серйозними підводний човен доведеться перенаправляти до баз на тихоокеанському узбережжі США.

Постраждали моряки

У результаті зіткнення з невідомим об'єктом постраждали 11 зі 130 членів екіпажу. Вони зазнали травм, які не несуть загрози життю чи здоров'ю. На щастя, ядерна установка човна не була пошкоджена.

Підводний човен залишається в безпечному і стабільному стані. Ядерна рухова установка і приміщення USS Connecticut не постраждали та залишаються повністю працездатними,
– заявили у ВМС США.

Наразі достеменно невідомо, з чим саме зіткнулося судно. Проте, за останніми даними, USS Connecticut міг зіткнутися зі затонулим кораблем або контейнером, що впав в море з вантажного судна.

USS Connecticut: що відомо

  • USS Connecticut з водотоннажністю 7,5 тисячі тонн є багатоцільовий атомним підводним човном четвертого покоління типу Seawolf.
  • Озброєння – до 50 ракет Harpoon і Tomahawk, які запускаються з торпедних апаратів. Окрім бойових завдань він виконує розвідувальні.
  • Таких підводних човнів у американських військово-морських сил всього три. Вартість кожного досягає в поточних цінах 8,5 мільярда доларів.