Вапняк

Ми використовуємо вапняк у своїх будинках, для будівництва доріг, зменшення кислотності ґрунту, для виробництва скла і навіть зубних паст та жуйок.

Лише Великобританія щороку використовує понад чверть мільярда тонн вапняку. Це близько 4 тонн на одну людину.

Як же отримують вапняк? Можливо це й звучатиме дивно, але вапняк створений з мушель незліченних мільярдів доісторичних морських істот.

У кар'єрі складається враження, що це поверхня Місяця. Жодних дерев, жодної трави. Єдина річ, яка нагадує, що ви досі перебуваєте на Землі, - хлопці у яскраво оранжевих захисних костюмах.

Мік Хоувс відповідальний за видобування вапняку. Якщо колись для цього використовували динаміт, то зараз час нових технологій.

Після потужного вибуху потрібно проінспектувати територію. Раніше акуратний та чистий кар'єр перетворився на суцільний безлад.

У давні часи камінь розбивали каторжники, які працювали зв'язані одним великим ланцюгом. Сьогодні у Йоркширі їм знайшли гідну заміну - один з найбільших екскаваторів у Великобританії і найбільша у Європі мобільна дробарка для каміння.

Кран

З кожним роком мегаполіси ростуть все вище і вище. Будівництво хмарочосів не обходиться без підняття надважких вантажів з допомогою не менш вражаючих за розмірами кранів. Чим вищий хмарочос, тим вищим повинен бути кран, з допомогою якого ведеться будівництво. Але як же створюють ці супер-крани?

Найвищі крані сягають 62 метрів і здатні вони за раз підняти до 10 тонн вантажу.

Та як і все інше у житті, сучасні будинки зводяться все швидше і швидше. Часом видається, що нова будівля виростає ледь не за ніч. Тож поки будівельники працюють у поспіху, з'явився пристрій, який може забрати в них шмат роботи. Кран MK100 рухається неймовірно швидко: не вперед, а догори.

Аби цей механізм запрацював, потрібна лише одна людина.

Тож видається, що такі крани, як цей, - це не просто крок уперед у будівельній галузі. Це ще й неабиякий стрибок вгору.