Джерела 24 каналу у розвідці передали відео допиту двох окупантів, які пілотували багатоцільовий винищувач Су-30СМ. Російські військові злочинці служать у частині, що розташована у Саках в окупованому Криму.

Дивіться також На Харківщині загинули майже 200 людей: серед них 126 мирних, зокрема п'ятеро дітей

За словами майора ВКС РФ Олексія Головенського, завдання для польоту від буцімто отримав вже коли перебував у повітрі. Втім, як кажуть експерти, зазвичай так не відбувається, оскільки пілоти мають хоча б нашвидкуруч підготуватися до виконання польоту.

Летіли "на розвідку", але були готові скидати бомби

  • Як стверджує полонений офіцер з морської авіації, він нібито тричі перепитував у командування, оскільки йому вказали координати на Миколаївщині.
  • Отримавши підтвердження, майор виконав наказ та направив літак на нашу територію.
  • Неподалік від Миколаєва на висоті 6500 метрів Головенський буцімто проводив розвідку, але нічого не запеленгував. Тоді він вирішив повертати назад та повертатися до окупованого Криму.
  • Дорогою до місця базування у Су-30 пропав зв'язок з базою. У цей час по літаку прилетіло дві ракети.
  • Сам майор та його підлеглий штурман встигли катапультуватись. На полі, куди приземлилися обидва поранені окупанти, їх вже чекали українські військові.
  • Путінським військовим злочинцям надали першу допомогу. Після цього їх відвезли на допит та викликали слідчих.

Під час допиту Головенський розповів, що у них "не було інших завдань, окрім розвідки". Але при цьому їх літак був заряджений фактично повним боєкомплектом – двома ракетами та трьома чи чотирма бомбами ФАБ-250. Саме такі бомби росіяни використовували під час бомбардування Харкова.


Я шкодую про те, що служу у російській армії. Всім іншим військовим, які вторглися до України чи збираються це зробити, раджу розібратися у ситуації та одуматися. Зрозуміти, хто винуватий, та припинити цю війну,
– сказав майор.

Штурман Су-30 лише додав, що підтримує слова свого командиру та зазначив, що війна не призводить ні до чого, окрім великої кількості жертв.

Дивіться відео допиту російських пілотів, яких збили під Миколаєвом: