Останнім хакери почали зламувати електронні кабінети нотаріусів. Від їх імені злочинці почали переписувати майно, знімати обтяження з транспортних засобів.

У лютому зловмисники зламали доступ до особистих електронних кабінетів майже всіх нотаріусів Одеської області. Схема проста: на електронну пошту просто надсилали листа. Вихідна адреса листа НАІС відрізнялась від офіційної лише однією літерою. Тому нотаріуси на вагаючись відкривали "вкладення". Антивірус програми-шкідника не бачив, бо її перекодували з легальної.

Читайте також: Жертви вірусу Petya.A звільнені від штрафів за неподання податкової звітності

Фахівці впевнені, що у групі працює кваліфікований експерт-реєстратор. А інформатори причаїлись в органах місцевого самоврядування. Після хвилі зламів в квітні НАІС впровадило додатковий рівень захисту – електронний ключ. Переконували, що цей бар’єр хакерам не обійти. Проте уже у червні нотаріус у Херсоні виявив, що хтось попрацював з реєстрами від його імені.

ІТ-спеціалісти пояснили: швидше за все комп’ютер нотаріуса спочатку заразили вірусом, а потім ввійшли в систему паралельно з ним. А от в НАІС у всьому звинувачують самих користувачів. Кажуть, що вони нехтують правилами онлайн-безпеки. Хто винен насправді, поки що не з'ясували.

Експерти переконані, ситуацію могли б вирішити додаткові смс-сповіщення з випадковим паролем для входу. Проте адміни реєстрів не поспішають впроваджувати таке нововведення. Але поки в реєстрах залишаються шпарини, гарантій, що ваше майно не перепишуть на себе злочинці, дати ніхто не може. А особливо, якщо воно вже фігурувало в судових розбірках.