28 квітня президент Південної Кореї Юн Сок Йоль заявив, що Сеул розглядає варіанти постачання зброї Україні.

Дивіться також Здатна закрити величезні потреби, – Катков сказав, що корисне може передати Південна Корея ЗСУ

Південна Корея може надати зброю Україні

Під час промови в школі Кеннеді Гарвардського університету з нагоди 70-річчя союзу США та Південної Кореї Юн сказав, що російське вторгнення в Україну є порушенням міжнародного права та прав українців. Він наголосив, що демократичний світ повинен зробити все для того, щоб спроби окупантів не увінчались успіхом. Адже перемога Росії у війні може спровокувати нову війну в майбутньому.

Коли журналісти запитали у президента, чи розглядає Південна Корея можливість постачання летальної допомоги Україні, він відповів:

Ми уважно стежимо за ситуацією, що відбувається на полі бою в Україні, та вживемо відповідних заходів для дотримання міжнародних норм та міжнародного права,
– сказав він.

Чому Південна Корея не постачає зброю Україні

  • Сеул підтримує Україну й надає Києву гуманітарну та фінансову допомогу. Проте постачання зброї там раніше відкидали, щоб зберігати стабільні відносини з Москвою.
  • 26 квітня президент Південної Кореї зустрівся з президентом США Джо Байденом у Білому домі. США пообіцяли дати Південній Кореї більше інформації про її ядерне планування щодо будь-якого конфлікту з Північною Кореєю. Вони також обговорили ситуацію в Україні.
  • Ще перед від'їздом до Сполучених Штатів Юн вперше сказав, що Сеул може розширити свою підтримку України крім гуманітарної та економічної допомоги, якщо вона зазнає великомасштабного цивільного нападу.