Про це заявив аналітик Стокгольмського центру досліджень Східної Європи Андреас Умланд в ефірі 24 каналу.

До теми Ми ж говорили вам, що "Північні потоки" – це підготовка до війни, – Зеленський до Бундестагу

Експерт каже, що він неодноразово говорив: "Північний потік-1", який запустився у 2012 році, був частиною підготовки війни проти України.

Бо це зробило Росію менш залежною від української газотранспортної системи.. Ми не знаємо, що б могло статися, якби "Північний потік-2" запустився,
– наголосив Умланд.

Він додав, що нові санкції ЄС проти Росії вітаються, але найболючіше питання з енергоносіями поки що лишається відкритим.

"В ЄС тепер нові ідеї – накласти податки на імпорт з Росії, щоб хоча б щось зробити. Бо багато країн не хочуть повністю відмовитися від російського газу", – сказав експерт.

Чи роблять країни ЄС реальні кроки, щоб в майбутньому повністю відмовитися від російського газу? Умланд на це відповів, що Німеччина прийняла рішення відійти російського імпорту і вже суттєво зменшила імпорт газу, нафти та вугілля з РФ. Там намагаються знайти альтернативних постачальників.

Андреас Умланд: "Північний потік-1" – частина підготовки війни проти України


Тим часом Росія цинічно продовжує війну проти України. Поки на території нашої держави відбуваються бойові дії, "Північний потік-2" для країни-агресорки закритий. Проте речниця міністра енергетики України Олена Зеркаль розповіла, за яких умов "ПП-2" можна реанімувати.

Цікаве відео – Байдена закликали надати для Європи план Маршала: