Таку заяву під час конференції в Мілані зробив головний фінансовий директор зареєстрованої в Швейцарії Nord Stream 2 AG Пол Коркоран, пише Platts.

За його словами, законопроект, який готує парламент Данії, фактично закриває територію країни для будівництва "Північного потоку-2". Документ має розширити перелік підстав, за якими данський уряд матиме змогу відмовити у дозволі на прокладання трубопроводу у своїх територіальних водах. Так, до екологічних ризиків додадуться міркування національної безпеки, передає "Економічна правда".

Читайте також: "Газпром" завершив будівництво "Турецького потоку" на території Росії

За інформацією EuroObserver, законопроект підтримують і уряд Данії, і основні опозиційні партії. Тож є висока вірогідність, що його приймуть у листопаді 2017 року, а вступить він у силу в січні 2018 року.

Коркоран стверджує, що за таких обставин доведеться змінювати маршрут будівництва "Північного потоку-2". Замість територіальних вод Данії трубу доведеться прокладати в її виключній економічній зоні. За словами фіндиректора, це "стане причиною імовірної відстрочки будівництва", а також "збільшить вартість" проекту.

Якщо проект "Північний потік-2" російського "Газпрому" буде реалізовано, то він завдасть Україні значних збитків, які можуть становити до 3% валового внутрішнього продукту. Разом з тим, Єврокомісія офіційно схвалила пропозицію щодо поширення на газопроводи з третіх країн вимог Третьої газової директиви. Це дозволить частково контролювати "Північний потік-2".