Близько полудня 31 січня по всій території України пролунала перша повітряна тривога. Вона була пов'язана зі зльотом ракетоносія "Кинджал" МіГ-31К. Як зазначають у Повітряних силах ЗСУ, повітряне судно злетіло з аеродрому "Моздок". По обіді прозвучала друга повітряна тривога.

Читайте також Росіяни запустили 20 "Шахедів": скільки ударних БпЛА вдалося збити

Друга масштабна повітряна тривога за день

О 15:12 Повітряні сили знову оголосили повітряну тривогу по всій Україні. Вони зафіксували зліт МіГ-31К з аеродрому "Саваслейка" Нижньогородської області.

За кілька хвилин моніторингові канали повідомили, що з "Саваслейки" злетіли одразу 6 бортів МіГ-31К. Згодом, у мережі уточнили, що винищувачі тримають курс у напрямку аеродрому "Моздок". Близько о 16:20 моніторингові телеграм-канали почали повідомляти, що перші борти МіГ-31К сідають в Астрахані.

Крім цього, у ПС попередили про те, що є додаткова загроза застосування балістичного озброєння з півдня.

У полудень повітряну тривогу оголошували по всій Україні

Повітряні сили о 12:08 повідомили, що зафіксували зліт МіГ-31К з аеродрому "Моздок". Також закликали не ігнорувати сигнали повітряної тривоги.

Повітряні сили о 12:16 написали, що ракета летить на Миколаївщині курсом на захід. Паралельно моніторингові канали пишуть, що мовиться про вихід балістики з півострова Крим.

Вже о 12:40 оголосили відбій повітряної тривоги. МіГ-31К відійшов від пускових рубежів.

Раніше повітряна тривога лунала у низці областей

Звернімо увагу, що о 08:49 повітряну тривогу оголосили спочатку на Миколаївщині, Херсонщині та Кіровоградщині. Пізніше карта продовжила "червоніти".

Пізніше о 08:51 Повітряні сили ЗСУ написали: "Загроза застосування балістичного озброєння в областях, де оголошена повітряна тривога! Не ігноруйте сигнали повітряної тривоги!"

Станом на 08:55 повітряну тривогу оголошували у:

  • Київській;
  • Херсонській;
  • Дніпропетровській;
  • Кіровоградській;
  • Миколаївській;
  • Вінницькій,
  • Черкаській;
  • Запорізькій областях.

А вже о 09:29 оголосили відбій повітряної тривоги, пов'язаної з загрозою балістики.