Добре, що не лише закордонні політики заїжджають у справах до Києва, але й музиканти. Хоча б у рамках промо-турів до «Євробачення-2011».

За кілька тижнів до співочого конкурсу в Україні побували представники різних країн-учасників. Зокрема, Албанії, Вірменії, Азербайджану, Австрії, Молдови, Франції та Великої Британії.

Звісно ж головною метою їхнього приїзду було не розширення своїх географічних вподобань, а завоювання прихильності українських слухачів. Адже за правилами пісенного конкурсу – країна не має права голосувати за своїх. Співуни приїхали, обсипали компліментами нашу Міку Ньютон, з надією, що вона скаже своїм фанам, аби вони віддали свій голос саме за них.

Нагадаю, цього року «Євробачення» пройде у німецькому Дюссельдорфі – 10 та 12 травня півфінали, фінал запланований на 14 травня.

Хто переможе, можна спрогнозувати, але нехай цим займаються букмекери і заробляють на цьому гроші. Слідкуючи за конкурсними перипетіями в останні роки, розумієш, що країни-засновниці (Велика Британія, Франція, Іспанія та Німеччина) далеко не найкращі. Звісно, за винятком минулого року, коли німкеня Лєна вирвала перемогу для своєї країни. Напевно і цього року хтось із цієї зіркової четвірки стане переможцем.

Але це лише припущення. Хоча якщо прослухати пісні, то французький виконавець заслуговує на звання фаворита конкурсу. Його «неформат» - доволі популярний.

Під час інтерв’ю телеканалу новин «24», на питання – як воно бути фаворитом, Амоурі Вассілі щиро посміхається і каже, що Франція востаннє перемагала у 1977 році, тож він має постаратися в першу чергу для своєї країни. (див.попередній абзац:) ) Композиція тенора Амоурі Вассілі вирізняється з-поміж усіх, це факт. Але її можуть не сприйняти самі глядачі, які націлені на «конкурс популярної пісні». Хлопець симпатичний, голос шикарний, хоча мені найбільше там подобається музика. (http://www.24tv.ua/blogs/showBlog.do?nazvali_favorita_vrobachennya2011&objectId=76633)

Молдова знову відправила «Zdob si Zdub». Хоч двічі в одну річку не ввійдеш, але чому б ні - вони класні, колоритні, і в першу чергу музиканти(!).

До речі, другу спробу цього року зроблять не лише представники Молдови, але й Дана Інтернешнл з Ізраїлю, та, якщо не помиляюсь, Діно Мерлін з Боснії та Герцеговини.

Велика Британія цього року відправляє підзабутий бойз-бенд “Blue”. Хлопці були популярними у 2001-2005 роках. Колектив розпадався і збирався знову. Їхня конкурсна пісня «I can» є досить сильною. Прослухавши її наживо, я зробила для себе висновки: вони співають, співають всі, і навіть у клубах – виконують пісні без фанери, наживо(!). Це було приємне відкриття.

Звісно, я б їм порадила хореографа, адже їхні танці так і лишились з тих 2000-х років. Але вони гарно виглядають, симпатичні, приємні, виховані та щирі.

Під час прогулянки Андріївським узвозом у Києві – «Blue» придивлялись до сувенірів, вивчили слово «дякую» та спілкувались із прихильниками, які впізнавали хлопців на вулиці.

Повноцінні шоу виконавців ми побачимо вже за кілька тижнів. Але якщо оцінювати пісні, то поки особисто мені запам’ятались Велика Британія - I can, Франція - Sognu, Азербайджан - Running scared, Швеція - Popular, Туреччина - Live It Up та Нідерланди - Never Alone.

Подивитись та послухати усіх учасників можна тут: http://www.eurovision.tv/page/dusseldorf-2011/about

фото:

телеканал новин “24»,

www.screenmedia.com.ua

http://kiev.mainpeople.com