Побиття військового священниками УПЦ МП у Хмельницькому: усе, що відомо про кричущий інцидент

2 квітня 2023, 22:41
Читать новость на русском

В одному із соборів Хмельницького 2 квітня 2023 священники УПЦ МП побили військового. За справу вже взялися правоохоронці.

В УПЦ МП вважають цей інцидент провокацією, натомість українців неабияк обурило те, що священники гуртом накинулися на військового. Усе, що відомо про побиття захисника ченцями УПЦ МП читайте в матеріалі 24 Каналу.

Цікаво Скарги на "алергію" не допомогли: як Паші "Мерседесу" одягали електронний браслет

Представники УПЦ МП побили військового у церкві

В одному з соборів Хмельницького священники накинулися на чоловіка у формі ЗСУ. Депутат Хмельницької облради Віктор Бурлик повідомив, що військовий, якого побили представники УПЦ МП, – Артур Ананьєв, який від початку повномасштабного вторгнення пішов добровольцем на фронт у складі 19 стрілецького батальйону.

Бурлик зазначив, що конфлікт виник, коли захисник запитав у присутніх, скільки людей ще має загинути, щоб вони перестали ходити до Московського патріархату. Очевидці зафільмували все, що відбувалося, на відео, яке потім розлетілося мережею.

На кадрах видно, як один зі священників накинувся на військового з кулаками. На заклик про те, що боєць не може дихати, він не реагував. Інші священнослужителі навіть не думали зупиняти нападника.

За інформацією депутата, на місце події приїхали патрульні. Вони затримали військового за статтею про дрібне хуліганство.

Священники УПЦ МП побили військового: відео

Конфлікт буцімто розпочав військовий

Речниця УПЦ в Хмельницькій області Вікторія Тимощук розповіла, що під час богослужіння 26-річний чоловік розпочав конфлікт зі священником. Інцидент трапився о 10:20 у Свято-Покровському Кафедральному соборі УПЦ МП.

Чоловік під час проведення молитовної літургії скинув зі столу на підлогу книгу Євангелія, вчинив словесний конфлікт відносно священника, який читав молитовну літургію. Свідки цієї події викликали працівників поліції. На даний час вирішується питання про притягнення громадянина до адміністративної відповідальності за статтею 173 КУпАП,
– зазначила речниця.

Водночас за фактом побиття військового, яке зафіксували очевидці на відео, поліція також відкрила кримінальне провадження. Священника теж нібито звинувачують у хуліганстві.

Зауважте "Прокльони, погрози, сутички": хронологія виселення УПЦ МП з Києво-Печерської лаври

В УПЦ МП відреагували на побиття військового

В УПЦ МП заявили, що інцидент, який стався у Хмельницькому, – провокація. Мовляв, чоловік, якого видно на відео, не є військовим і першим напав на священника.

У пресслужбі УПЦ МП також звинуватили депутата Хмельницької облради Віктора Бурлика у тому, що це він "напередодні закликав до провокацій".

Своєю чергою, громадськість неабияк обурилася. Поблизу Свято-Покровського кафедрального собору зібрались близько 50 осіб.

За словами журналістів, люди хочуть почути пояснення, чому представники УПЦ МП побили військового. Священник собору Олександр Рибчинський обіцяв з ними поспілкуватися.

До теми Провокації ще будуть, – у "Слузі народу" відреагували на побиття військового в храмі УПЦ МП

Священник УПЦ МП написав заяву до поліції

Священник, який напав на військового, вирішив написати заяву до поліції. Мовляв, це на нього напали у Свято-Покровському кафедральному соборі.

Диякон брав Євангеліє в руки й виносив на середину храму для того, щоб прочитати його, і тоді відбувся напад невідомою особою. Коли диякон виходив на кафедру, аби читати Євангеліє, невідомий почав обливати його водою й вибивати з рук Євангеліє. Воно впало на підлогу, це видно на відео, що завірусилось в інтернеті,
– розповів інший священник Олександр Рибчинський.

За його словами, на відео видно, як Євангеліє лежить на підлозі й військовий б'є ченця УПЦ МП. Саме після цього люди нібито втрутились у конфлікт. Рибчинський зауважив, що Артур Ананьєв насправді буцімто "не має ніякого відношення до військової служби".

"Приїхали більше ніж 4 екіпажі поліції. Заяву написав той батюшка, на якого напали, все було оформлено. Ось така відбулась провокація. Коли поліція запитала цього військовослужбовця, чи він має відношення до військової служби, то він сказав, що не має ніякого відношення", – додав Рибчинський.

Читайте також Виселення УПЦ МП з Лаври: Медведєв згадав про апокаліпсис і погрожує Зеленському судом Божим

У поліції відкрили кримінальне провадження проти постраждалого

Військовослужбовець, який став жертвою побиття, до поліції спершу не звертався. Патрульні приїхали на місце події одразу за викликом вірян УПЦ МП, де склали на нього протокол про адміністративне правопорушення.

Вранці 2 квітня до патрульної поліції надійшло повідомлення, що у церкві Хмельницького на вулиці Кам'янецькій чоловік, зі слів свідків події, вчиняє хуліганські дії: провокує конфлікт, намагається зірвати Богослужіння, розкидає церковні речі. Екіпажу патрульної поліції, що виїхав на місце події, свідки передали чоловіка у військовій формі, який, з їх слів, і вчиняв хуліганські дії у церкві,
– зауважила старша інспекторка пресслужби управління патрульної поліції Хмельниччини.

Згодом, коли у мережі вже з'явилося відео, за фактом зафіксованих подій правоохоронці відкрили кримінальне провадження за частиною 2 статті 296, тобто "хуліганство".

Начальниця сектору комунікацій ГУ Нацполіції Хмельницької області Інна Глега сказала, що зараз правоохоронці встановлюють усі обставини події й проводять слідчо-оперативні заходи.

Актуально Гімн і скандування "Геть московського попа": що відбувається біля храму УПЦ МП, де побили воїна

Міськрада хоче заборонити УПЦ МП користуватися землею

Мер Хмельницького Олександр Симчишин заявив, що на позачерговій сесії міськради припинять користування УПЦ МП усіма земельними ділянками на території громади. Це рішення ініціюють також для обласної та районної рад.

Той антиукраїнський шабаш, який відбувається останніми днями в столиці та побиття військового у Хмельницькому, мають стати залізобетонним аргументом для Верховної Ради, аби проголосувати за законопроєкт про заборону: раз і назавжди заборонити це ФСБешне кубло,
– заявив міський голова.

За його словами всіх, хто бив військового, слід притягнути до кримінальної відповідальності, а патрульні, які склали протокол на захисника, повинні бути звільнені.

"Після таких подій ті священники, які мають хоч частинку українського, зобов'язані негайно вийти з ФСБешної структури", – додав Симчишин.

Варто зауважити, що у мережі згодом з'явилося відео, на якому видно, що священник сам кинув Євангеліє на підлогу – військовий не мав до цього жодного стосунку.

Євангеліє кинув священник: відео

Церква перейде під контроль ПЦУ

На зборах біля церкви зареєструвалися 1 235 людей. Більшість із них проголосували за те, що приміщення повинне перейти під контроль ПЦУ.

Депутат Юрій Смаль, голова зборів з переходу церкви, заявив, що митрополит Хмельницький і Староконстянтинівський Антоній (Василь Фіалко) вже передав ключі від собору.

Комісія зайшла всередину храму й почала описувати майно. 3 квітня її представники віднесуть документи про перереєстрацію собору в ОВА.

Пізно ввечері після випровадження священників УПЦ МП у храмі вперше за останні десятиріччя провели молитву українською мовою. Також люди співали пісні, зокрема Гімн України.

Надалі церкву закриють. До Великодня за східним обрядом там не проводитимуть Богослужінь.

У соборі співають Гімн України: дивіться відео

 

Захисник перебуває у лікарні

Військовий записав звернення до громади, у якому наголосив, що Московського патріархату не повинно бути ні в Хмельницькому, ні в Україні загалом. Він нагадав, що попи УПЦ МП – перші люди, які зустрічають окупантів на захоплених територіях і часто є корегувальниками ворожого вогню.

Це повністю проросійська секта, яка вербує людей, промиває їм мізки й каже, що війни нема. Також вони корегують вогонь по наших військовослужбовцях і є першими колаборантами: якщо заходять російські війська на територію, першими попи їх зустрічають, розміщають, допомагають проводити фільтраційні заходи,
– сказав Ананьєв.

Захисник наголосив, що звинувачення священника – це брехня, адже військовий навіть торкався Євангелія. Також йому шкода, що патрульна поліція "повелася" та підтвердила брехню УПЦ МП.

Воїн подякував друзям, знайомим, побратимам, хмельничанам та всім українцям, які допомогли в інформаційному розголосі свавілля проросійських священнослужителів. Окремо він подякував тим, хто організував акцію протесту.

Артур Ананьєв підсумував, що й сам хотів би відвідати акцію протесту під собором, проте не зміг, адже його госпіталізували. Наразі військовослужбовець чекає висновків лікарів щодо свого діагнозу.

Звернення Артура Ананьєва: відео

Зверніть увагу! Артур Ананьєв 3 квітня написав заяву у поліцію та зняв побої. Начальниця сектору комунікацій Головного управління Нацполіції Хмельницької області Інна Глега підтвердила цю інформацію. За її словами, на підставі заяви додатково відкрили кримінальне провадження за статтею 125 Кримінального Кодексу України – "умисне легке тілесне ушкодження".

Помічнику священника Свято-Покровського собору оголошено підозру

Помічнику священника, який є одним з учасників бійки, 4 квітня оголосили про підозру за нанесення легких тілесних ушкоджень колишньому військовому.

Підозра вручена по кримінальному провадженні яке було відкрите за частиною першою статті 125 Кримінального Кодексу України.

"Кримінальне провадження за цією статтею відкривається тоді, коли є заява потерпілої сторони. Військовий вчора, третього квітня, написав заяву і на цій підставі було відкрите це кримінальне провадження і саме в рамках цього кримінального провадження працівнику собору оголошено про підозру", — сказала начальниця сектору комунікацій Головного управління Нацполіції Хмельницької області Інна Глега.

Санкція статі передбачає: штраф до п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадськими роботами на строк до двохсот годин, або виправними роботами на строк до одного року, додала Інна Глега.