Народна депутатка України від фракції "Слуга народу" Євгенія Кравчук зазначила, що попри емоції, лють та бажання піти до найближчої церкви УПЦ МП і щось вчинити, потрібно мати тверезу і холодну голову. Про це вона розповіла 24 Каналу.
Дивіться також "Прокльони, погрози, сутички": хронологія виселення УПЦ МП з Києво-Печерської лаври
Демонтаж УПЦ МП – невідворотній
Вона зазначила, що 100% ще будуть відбуватися різноманітні провокації, які використовуватиме Росія. І не тільки для того, щоб черговий раз розповісти своїм зазомбованим, мовляв, "подивиться, що вони витворяють".
У такий спосіб Росія може впливати на різні країни, зокрема, на Глобальний Південь. Там, хоч і католики, але релігія складає дуже важливу частину життя цих країн,
– наголосила депутатка.
Кравчук зазначила, що такі зміни в релігійній організації країни, відбуваються раз на кілька століть. І ми зараз стаємо очевидцями цих змін.
Демонтаж російської православної церкви в Україні – невідворотній. Але ми маємо пройти цей шлях в правильний спосіб, який відповідає законодавству і певним загальноприйнятим правилам в Раді Європи,
– впевнена вона.
За її словами, Комітет гуманітарної політики рекомендував Верховній Раді розглянути і підтримати законопроєкт Кабінету Міністрів, який був написаний Міністерством юстиції на виконання Указу Президента України Володимира Зеленського. За цим законом в Україні не може функціонувати будь-яка релігійна організація, яка має канонічний зв'язок з країною-агресоркою.
Як підкреслила депутатка, щоб доказати цей зв'язок, потрібна експертиза, яку виконує Державна служба України з етнополітики та свободи совісті (ДЕСС).
"Експертиза вже виконана і доказано, що такий зв'язок є", – наголосила вона.
Реакція на побиття військовослужбовця в церкві УПЦ МП в Хмельницькому: дивіться відео
Спрощення переходів до української церкви
Євгенія Кравчук закликала журналістів записувати слова священників УПЦ МП, бо це відкриває декому очі.
У людей, які ходили до церкви російського патріархату, з нею була пов'язана частина їхнього побутового життя – вони там дітей хрестили, шлюб брали. Але зараз існування УПЦ МП відкривається з боку загрози національній безпеці України,
– зазначила вона.
Вона сподівається, що Верховна Рада винесе на розгляд відповідні законопроєкти. Також в цих законах має бути враховано спрощення переходів вірян до української церкви.
Як зауважила депутатка від фракції "Слуга народу", зараз ці переходи вже відбуваються, але в великому місті їх зробити складніше, ніж в селі. Адже селищна громада та релігійна – це одне й те саме. А в місті складніше розділяти громади, і завдяки цьому відбуваються маніпуляції.
"На основі експертизи, ДЕСС має звертатися в суд, який має ухвалювати рішення. Бо якщо ми заборонимо УПЦ МП, це не буде мати юридичного ефекту, а матиме підстави для всіх цих попів звертатися, наприклад, в Європейський суд з прав людини", – підкреслила Євгенія Кравчук.
Суд відправив Пашу "Мерседеса" під домашній арешт
- 1 квітня Шевченківський суд у Києві обрав запобіжний захід митрополиту УПЦ МП Паші "Мерседесу". Нагадаємо, що напередодні СБУ оголосила йому про підозру по двох статтях Кримінального кодексу України.
- Суд задовольнив клопотання прокуратури і призначив Паші "Мерседесу" цілодобовий домашній арешт на 60 днів з зобов'язанням носити електронний браслет. Нагадаємо, що засідання суду переносили через стан здоров'я підозрюваного.
- Під домашнім арештом Паша "Мерседес" буде перебувати за місцем реєстрації – у селі Вороньків Київської області. Він поскаржився, що його не влаштовує це помешкання, адже в ньому немає зв‘язку, світла і навіть "нема де ночувати".