Ввечері 1 квітня Шевченківський суд обрав запобіжний захід митрополиту УПЦ МП Паші "Мерседесу", якому СБУ оголосила про підозру.

Дивіться також "Прокльони, погрози, сутички": хронологія виселення УПЦ МП з Києво-Печерської лаври

Митрополиту УПЦ МП таки обрали "запобіжку"

Пізно ввечері суд задовольнив клопотання прокуратури та призначив Паші "Мерседесу" запобіжний захід — цілодобовий домашній арешт на 60 днів з зобов'язанням носити електронний браслет.

Hromadske повідомляє, що домашній арешт відбуватиметься за місцем реєстрації митрополита – у селі Вороньків Київської області. Сам Павло стверджує, що там немає зв‘язку, світла і навіть "нема, де ночувати".

Зауважимо, що крім цього прокуратура просила заборону соцмереж, щоб одіозний священнослужитель не записував звернення до вірян.

Судді ухвалював рішення в нарадчій кімнаті

  • О 20:31 Hromadske повідомило, що Шевченківський районний суд міста Києва обрав запобіжний захід для митрополита Української православної церкви у вигляді цілодобового домашнього арешту на 2 місяці. Інформацію про арешт Павла Лебедя підтвердило й видання LB.ua, уточнивши, що йому також заборонили спілкуватися з вірянами.
  • Проте згодом Hromadske спростувало своє попереднє повідомлення та перепросили за помилку. Тоді ж Суспільне повідомило, що станом на 20:50 Шевченківський суд ще не ухвалив рішення про обрання запобіжного заходу митрополиту УПЦ МП Паші "Мерседесу" та пішов у нарадчу кімнату.
  • О 21:23 кореспондентка Суспільного із зали суду остаточно повідомила, що суд обрав запобіжний захід "Мерседесу".

УПЦ МП намагалась перенести засідання суду

1 квітня СБУ вручила Паші "Мерседесу" підозру за двома статтями кримінального кодексу: розпалювання міжрелігійної ворожнечі (стаття 161 ККУ) та поширення матеріалів, які виправдовують російську агресію (стаття 436-2 ККУ). А під час обшуку у його помешканні знайшли портрети з бурштину, коштовності та золото.

Того ж дня за клопотанням прокуратури Шевченківський суд Києва почав обирати митрополиту запобіжний захід. Згодом йому нібито стало погано. Тоді суд оголосив перерву в засіданні й переніс його на 3 квітня, проте почав вирішувати про питання про примусовий привід "Мерседеса" до суду.

Адвокат обвинуваченого повідомляв, що "Мерседес" буцімто проходить обстеження в лікарні, а примусовий привід – це тиск. Але під вечір Шевченківський райсуд Києва погодив примусовий привід митрополита УПЦ МП на засідання з обрання йому запобіжного заходу. Засідання продовжилось 1 квітня о 18:30.