Про це 24 каналу ексклюзивно розповів волонтер та засновник благодійного фонду Сергій Притула. За його словами, проєкт "Народний Bayraktar" готували близько місяця.

До теми Народний Bayraktar: українці за 3 доби назбирали для ЗСУ 600 мільйонів гривень

Як виникла ідея зібрати на "Байрактари"

Притула каже, що подібний прецедент був у Литві, коли журналіст розпочав таку акцію, і люди там зібрали за три дні достатньо грошей на один "Байрактар". Як зауважив волонтер, їм потім цей "Байрактар" таки безкоштовно передали.

Після цього випадку Притулу почали "смикати" і запитувати, чи є можливість це зробити, люди б на таке скинули гроші.

І от одного дня до нас зайшов чоловік, поклав 500 гривень і сказав: "Якщо будете збирати на байрактари, то я вже скинувся", і пішов. Ми ці гроші шпилькою прикололи до стіни, і я відповів, що з цього має все початися,
– зізнається волонтер.

Сергій Притула каже, що навколо цього проєкту "Народний Bayraktar" вони об’єднали сотні людей – інфлюенсерів, блогерів, відомих люди шоу-бізнесу та бізнес.

Як українці скидали кошти на "Байрактари":

  • За словами Притули, в перший день збору люди дали дуже багато грошей (близько 350 мільйонів гривень). А наступного дня ця "хвиля" переказів просіла.
  • Потім Притула написав звернення до бізнесу про те, що треба допомогти, бо люди самі не справляються. І тобі почався флешмоб бізнесу. Ще за дві доби "добили" 250 мільйонів.

Про "Байрактари" та війну: дивіться інтерв'ю з Сергієм Притулою


Що відомо про проєкт "Народний Bayraktar"

Нагадаємо, що 22 червня на свій день народження телеведучий, шоумен, громадський та політичний діяч Сергій Притула оголосив про всеукраїнський збір коштів на байрактари.

За 7 днів команда волонтерів планувала зібрати 500 мільйонів гривень для того, щоб купити 3 байрактари. Однак лише за 3 дні українці зібрали 600 мільйонів гривень, тому за ці кошти придбають 4 безпілотники Bayraktar.

Ми українці – ми є сила, ми можемо перевертати світ, ми можемо переписувати історію. Того, що ви зробили за останні 3 дні – не зробив ніхто,
– наголосив Притула.

Сергій Притула про результати проєкту "Народний Bayraktar": дивіться відео