На Одещині підготували дуже багато укриттів – як в області, так і в місті. На жаль, чимало шкіл їх не мають. Про це 24 каналу сказав речник Одеської ОВА Сергій Братчук.

Цікаво знати Як і де школи в Україні працюватимуть онлайн, а де – офлайн

Необхідно підлаштуватися під нові реалії

Речник Одеської ОВА наголосив: вважати, що за 6 місяців війни можна було зробити всюди укриття – помилково. Будівництвом належних бомбосховищ потрібно було займатися з 2014 року.

"Тут питання було не в рапортуванні й перевірці, яка є лише перевіркою. Усі територіальні громади підключалися до цього питання, облаштовували укриття, бомбосховища", – сказав він.

За словами Братчука, там, де дійсно попрацювали, є певний результат. "Немає такого, що хтось від цієї роботи відлинював. Перевіркою займалися не просто фахівці з цивільної оборони, а й військові та батьки, адже це безпека дітей", – зауважив речник Одеської ОВА.

Після 1 вересня, вважає Братчук, потрібно продовжувати активно займатися цим процесом.

Все одно ми прийдемо до того, що навчальний рік буде повноцінним в усіх українських школах. Але укриття мають бути. Нам з цим тепер жити, це прекрасно розуміємо,
– підкреслив він.

Діти хочуть до школи

Братчук розповів, що діти скучили й хочуть до школи. Потрібно розуміти, що очне навчання більше гуртує людей, воно є набагато ефективнішим. Але сьогодні воно має відбуватися здебільшого дистанційно, адже такими є реалії воєнного часу.

"Головне не втратити наші кадри та бажання дітей вчитися", – підсумував Братчук.

До теми – Освітній омбудсмен розповів деталі навчання з 1 вересня: дивіться відео