Наразі ОАСК фактично блокує багато рішень уряду. Однак ключове питання – до закону щодо ВРП. Про це розповів народний депутат від фракції "Слуга народу" Єгор Чернєв.

До теми Влада повинна бути послідовною, – голова Фундації DEJURE про санкції РНБО

Він пояснив, що в документі з Міжнародним валютним фондом і всередині країни є сподівання, що добір до Вищої ради правосуддя має відбуватись на прозорих засадах з участю, можливо, міжнародних спостерігачів.

Так звана гідра має коріння з ВРП, що потім формує суди. Починати потрібно з цього органу, я сподіваюсь, що найближчим часом комітет дійде консенсусу щодо фінального тексту законопроєкту, його проголосують і почнеться перезавантаження,
– сказав Чернєв.

Нардеп "Слуги народу" про перезавантаження судової системи: відео 24 каналу

Радіна: Реформа ВРП має бути пріоритетом судової реформи

Членкиня фракції "Слуга народу" Анастасія Радіна підтримує законопроєкт, який передбачає перезавантаження Вищої ради правосуддя. На її думку, саме це має бути пріоритетом судової реформи.

ВРП – своєрідний "санітар лісу". Вона вирішує питання щодо притягнення суддів до дисциплінарної відповідальності і звільнення тих, які не можуть доброчесно виконувати свої обов'язки,
– пояснила депутатка.

Вона вважає, що цей документ необхідно ухвалити якомога швидше. Це дозволить:

  • запровадити нові правила добору членів Вищої ради правосуддя;
  • оцінити одноразово доброчесність чинних членів ВРП.

Анастасія Радіна прокоментувала законопроєкт про роботу ВРП: відео

Вплив справи Стерненка на судову реформу

Водночас нардеп Єгор Чернєв зауважив, що справа активіста Сергія Стерненка – це ще один лакмусовий папірець щодо судової системи, адже роками до неї питання було не лише щодо кримінальних проваджень.

"Ми розуміємо, що інвестори не йдуть до країни саме через те, що за одне рішення в якомусь суді можуть, умовно, переписати всі активи на іншого", – зазначив Єгор Чернєв. Він пояснив, що судова реформа – комплексна. У питанні щодо неї так званим спусковим гачком буде і справа Стерненка.

Громадськість вимагає справедливості, це не проста реформа, тому що це окрема гілка влади, а будь-які зміни з боку законодавчої влади в роботі судової системи – хотітимуть блокувати, підсумував депутат.


Що відомо про вирок Стерненку / Інфографіка 24 каналу