Коломойський каже правду, адже прямої заборони отримувати ще один паспорт в основному документі країни – немає. Друге громадянство, згідно з нашими законами, просто не визнають. І навіть, якщо ви отримаєте паспорт іншої країни, українського автоматично не анулюють. Відповідне питання розглядає спеціальна комісія, але остаточне про позбавлення громадянства – за президентом. Однак потрібно, щоб до комісії хтось звернувся.

Читайте також: Скандал із угорськими паспортами: Клімкін зробив категоричну заяву щодо списку "Миротворця"

Віолета Москалу не боїться говорити, що в неї множинне громадянство. До речі, правильно говорити саме так. Тому що подвійне – це коли між двома країнами укладений договір про визнання громадянств. Віолета – доктор філософії Університету Лотарингії, що у Франції, родом з Чернівецької області, тож мешкає на дві країни.

Пані Віолета каже, що за підрахунками експертів, близько десяти відсотків українців можуть мати кілька паспортів. Українська діаспора налічує 20 мільйонів осіб і ще мільйони трудових мігрантів. Багато-хто з наших діаспорян хотів би інвестувати в Україну, і їм було б це простіше зробити, якби вони мали громадянство.

Читайте також: Як отримати біометричний закордонний паспорт: процедура, ціни, нюанси

Відповідно до закону, який Латвія ухвалила 2013 року, громадяни Росії вже не можуть отримати друге латвійське громадянство. Українцям теж не дозволять офіційно мати російський паспорт разом з українським, каже міністр закордонних справ Павло Клімкін. Саме він після скандалу з угорськими паспортами на Закарпатті, закликав до дискусії щодо подвійного громадянства.

паспорт
Громадяни Росії не можуть отримати латвійське громадянство

Дискутувати треба обережно, каже експерт Денис Монастирський. Дехто каже, що угорські документи в кишеннях українських громадян загрози не несуть. Але й Росія паспорти в Криму теж роздавала до окупації.

Ще одна загроза – можновладці із двома паспортами. До слова, подвійне громадянство визнають в десятках країн світу, таких як Канада, Кіпр. Велика Британія, Сполучені Штати Америки, але в більшості країн світу, як і в Україні, це питання розмите.