Про це повідомляє "Європейська правда".

Читайте також: "Прислуговуєте Путіну!": екс-міністр Угорщини засудив дії угорського МЗС

Таку заяву голова МЗС України зробив на спільній прес-конференції з головою Товариства угорців України, народним депутатом Василем Брензовичем. Раніше міністр розповідав про запланований візит до Ужгорода для участі у засіданні Товариства.

Так, Клімкін нагадав, що законодавство забороняє роботу в державних органах осіб з подвійним громадянством. Водночас він наголосив, що публікація списку закарпатців-порушників на сайті "Миротворця" є неприйнятною.

Ми всі прекрасно розуміємо, що закони треба виконувати. У нас є стаття 19 закону про громадянство, а також стаття 19 закону про державну службу. Всі це прекрасно розуміють, і тут питань нема. Але я категорично проти, щоби показувати на угорців пальцем як на зрадників, або цькувати угорців, або звинувачувати їх в сепаратизмі,
– сказав міністр.

Голова МЗС України наголошує, що йому невідоме джерело походження даних. Однак, за його словами, перелік українських угорців представлений на сайті, що містить список осіб, причетних до агресії проти України.

"Мене турбує що з'являється порівняння угорців ,які отримали друге громадянство і злочинців, які борються проти України. Ми маємо чітко сказати, що це не одне й те саме", – заявив міністр.

До слова, нещодавно міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто заявив, що українська влада підтримує "кампанію ненависті", націлену на членів угорської національної спільноти. Сійярто вважає, що інформація про непричетність влади до сайту "Миротворець" є неправдивою.

Нагадаємо, 4 жовтня Україна оголосила консула Угорщини в Берегові Закарпатської області "персоною нон ґрата" (небажаною особою) та наголосила, що той повинен покинути територію України протягом 72 годин. У відповідь на це офіційний Будапешт, зі свого боку, заявив про вислання українського консула.

У чому суть "паспортного скандалу"?У вересні 2018 року стало відомо, що на Закарпатті українцям видають угорські паспорти. Зокрема, з'явилось відео, як в угорському консульстві у Берегові місцеві жителі отримують громадянство сусідньої держави та присягають їй на вірність. Це викликало гучний дипломатичний скандал. Однак згодом у ЗМІ з'явилась інформація, що у Берегові українцям насправді не видавали угорських паспортів, а на відео зафіксовано лише один із етапів для отримання громадянства Угорщини. Голова МЗС України Павло Клімкін зазначив, що проблема скандалу з видачею угорських паспортів у Береговому полягає не тільки в самому факті видання документів, а й у вимогах приховати це від української влади.

Що таке "Миротворець"?

Це – неурядова організація, яка займається дослідженням ознак злочинів проти основ національної безпеки України, миру, безпеки людства та міжнародного правопорядку. Ресурс складає і публікує у відкритому доступі базу, де вказані персональні дані людей, які вважаються сепаратистами або ж "агентами Кремля".