Про це він написав на своїй сторінці у Facebook.
Читайте також: За "Миротворцем" і "кампанією ненависті" проти угорців стоїть Порошенко, – Сійярто
Голова МЗС наголошує, що Москва намагатиметься використати конфлікт на Закарпатті на свою користь.
Ну, а стосовно Росії, то, сподіваюся, ніхто не має сумніву, що вона намагалася і буде намагатися скористатися ситуацією на Закарпатті на свою користь. І це створює фундаментальну небезпеку і для України, і для Угорщини, і для всієї Європи?
– написав Клімкін.
У суботу, 13 жовтня, міністр планує здійснити візит до Ужгорода для участі у засіданні Товариства угорської культури.
"Особисто я щиро радію майбутній зустрічі. Люблю відверті розмови очі в очі, вони набагато корисніші й чесніші, ніж популістські випади чи обмовляння позаочі. Особливо ж для мене важливо буде поговорити з тими українськими угорцями, чиї інтереси безпосередньо зачіпають нинішні напруженості між Будапештом і Києвом", – розповів Клімкін.
Він також наголосив, що попри принципову позицію щодо викладання української мови і таємного надання закарпатцям угорського громадянства, про жодні утиски угорської громади не йдеться.
Жодних випадів проти угорської громади у мене не може бути ні на практиці, ні в теорії! Навпаки, я завжди стверджував, що немає жодних підстав звинувачувати угорців з подвійним громадянством у зраді чи сепаратизмі,
– зазначив голова МЗС.
Так, міністр переконаний, що нинішня позиція Будапешта щодо мови справді шкодить закарпатським угорцям.
"От, наприклад, пан Брензович (голова Товариства угорської культури Закарпаття та народний депутат України – 24 канал) знає українську і став народним депутатом, а які перспективи чекають хлопців і дівчат з Берегова, якщо по закінченню школи вони двох речень не зможуть зв’язати державною мовою?" – зазначив він.
Клімкін наголошує, що ситуацію з подвійним громадянством потрібно вирішити так, щоб не нашкодити людям, які вже мають два паспорти.
Нагадаємо, 4 жовтня Україна оголосила консула Угорщини в Берегові Закарпатської області "персоною нон ґрата" (небажаною особою) та наголосила, що той повинен покинути територію України протягом 72 годин. У відповідь на це офіційний Будапешт, зі свого боку, заявив про вислання українського консула.
У чому суть "паспортного скандалу"?У вересні 2018 року стало відомо, що на Закарпатті українцям видають угорські паспорти. Зокрема, з'явилось відео, як в угорському консульстві у Берегові місцеві жителі отримують громадянство сусідньої держави та присягають їй на вірність. Це викликало гучний дипломатичний скандал. Однак згодом у ЗМІ з'явилась інформація, що у Берегові українцям насправді не видавали угорських паспортів, а на відео зафіксовано лише один із етапів для отримання громадянства Угорщини. Голова МЗС України Павло Клімкін зазначив, що проблема скандалу з видачею угорських паспортів у Береговому полягає не тільки в самому факті видання документів, а й у вимогах приховати це від української влади.