Про це повідомляє місцеве видання Mukachevo.net.

Читайте також: "На їхніх годинниках – час Угорщини": американське видання розповіло про життя у Берегові

Так, директор школи у селі Вари Берегівського району написав заяву на звільнення через наявність угорського громадянства. Олександр Марку також є депутатом районної ради сьомого скликання, однак питання про складання депутатського мандату поки не піднімається.

Заяви на звільнення також написала головний спеціаліст відділу грошових виплат і компенсацій управління соціального захисту Берегівської РДА, та головний спеціаліст відділу економічного розвитку і торгівлі Берегівської РДА.

Видання зазначає, що над аналогічною заявою думає і директор школи у селі Геча Берегівського району.

Нагадаємо, 4 жовтня Україна оголосила консула Угорщини в Берегові Закарпатської області "персоною нон ґрата" (небажаною особою) та наголосила, що той повинен покинути територію України протягом 72 годин. У відповідь на це офіційний Будапешт, зі свого боку, заявив про вислання українського консула.

У чому суть "паспортного скандалу"?У вересні 2018 року стало відомо, що на Закарпатті українцям видають угорські паспорти. Зокрема, з'явилось відео, як в угорському консульстві у Берегові місцеві жителі отримують громадянство сусідньої держави та присягають їй на вірність. Це викликало гучний дипломатичний скандал. Однак згодом у ЗМІ з'явилась інформація, що у Берегові українцям насправді не видавали угорських паспортів, а на відео зафіксовано лише один із етапів для отримання громадянства Угорщини. Голова МЗС України Павло Клімкін зазначив, що проблема скандалу з видачею угорських паспортів у Береговому полягає не тільки в самому факті видання документів, а й у вимогах приховати це від української влади.

Що таке "Миротворець"?

Це – неурядова організація, яка займається дослідженням ознак злочинів проти основ національної безпеки України, миру, безпеки людства та міжнародного правопорядку. Ресурс складає і публікує у відкритому доступі базу, де вказані персональні дані людей, які вважаються сепаратистами або ж "агентами Кремля".