Про це пише прес-служба уряду Угорщини.
Читайте також: В СБУ заявили, що не можуть притягнути до відповідальності чиновників з подвійним громадянством
Сійярто наголосив, що в переліку "Миротворця" є особисті дані, які не можна отримати із відкритих джерел. Цією інформацією володіють виключно спецслужби урядових джерел.
Це брехня, що українська держава не має нічого спільного з веб-сайтом, на якому перераховані підозрювані з українсько-угорським громадянством,
– сказав він.
За словами угорського міністра, один із директорів організації, який керував екстремістським веб-сайтом, працював в українській спецслужбі.
24 канал писав, що "Миротворець" вніс у "Чистилище" 313 закарпатців – власників угорських паспортів, які є держслужбовцями та чиновниками місцевого самоврядування. Ці люди потрапили до списку, бо "присягнули на вірність Угорщині", перебуваючи на державній службі та в органах місцевого самоврядування.
Сійярто, який сам раніше опинився в базі, вважає, що за цим стоїть президент України Петро Порошенко.
"Кампанія ненависті, націлена на членів угорської національної спільноти, має підтримку та заохочення з боку держави", – заявив він.
На думку міністра, Порошенко дав згоду на таку капманію, намагаючись підвищити свою популярність перед виборами.
Нагадаємо, 4 жовтня Україна оголосила консула Угорщини в Берегові Закарпатської області "персоною нон ґрата" (небажаною особою) та наголосила, що той повинен покинути територію України протягом 72 годин. У відповідь на це офіційний Будапешт, зі свого боку, заявив про вислання українського консула.
Що таке "Миротворець"?Це – неурядова організація, яка займається дослідженням ознак злочинів проти основ національної безпеки України, миру, безпеки людства та міжнародного правопорядку. Ресурс складає і публікує у відкритому доступі базу, де вказані персональні дані людей, які вважаються сепаратистами або ж "агентами Кремля".
У чому суть "паспортного скандалу"?У вересні 2018 року стало відомо, що на Закарпатті українцям видають угорські паспорти. Зокрема, з'явилось відео, як в угорському консульстві у Берегові місцеві жителі отримують громадянство сусідньої держави та присягають їй на вірність. Це викликало гучний дипломатичний скандал. Однак згодом у ЗМІ з'явилась інформація, що у Берегові українцям насправді не видавали угорських паспортів, а на відео зафіксовано лише один із етапів для отримання громадянства Угорщини. Голова МЗС України Павло Клімкін зазначив, що проблема скандалу з видачею угорських паспортів у Береговому полягає не тільки в самому факті видання документів, а й у вимогах приховати це від української влади.