Раніше 24 канал повідомляв, що понад 300 осіб із Закарпаття загриміли до бази "Миротворця". Серед чиновників, прізвища яких згадуються в списку, є жителі майже всіх районів Закарпаття, зокрема жителі Виноградівського, Іршавщини, Берегівського районів, Ужгорода тощо.

Читайте також: Скандал із угорськими паспортами: висланий Будапештом дипломат повернувся в Україну

В області перевірять дані списку "Миротворця" – це зробити легко за опублікованими прізвищами. Інша справа, що не всі люди зі списку "Миротворця" є держслужбовцями – деякі просто депутати, а закон забороняє подвійне громадянство тільки для держслужбовців,
– розповів в коментарі "Укрінформ" заступник голови Закарпатської ОДА Ярослав Галас.

Окрім цього, Галас наголосив, що серед імен, зазначених у базі "Миротворця" є ім'я чиновника, якого свого часу звільнив із посади Геннадій Москаль за наявність у нього угорського паспорта.

"Мовиться про Ласло Лендєла. У 2016 році, коли набув чинності закон про заборону подвійного громадянства для держслужбовців, він був звільнений із посади начальника управління освіти Берегівської РДА за наказом Москаля. Це був єдиний на Закарпатті прецедент звільнення через подвійне громадянство", – додав представник Закарпатської обласної держадміністрації.

Нагадаємо, 4 жовтня Україна оголосила консула Угорщини в Берегові Закарпатської області "персоною нон ґрата" (небажаною особою) та наголосила, що той повинен покинути територію України протягом 72 годин. У відповідь на це офіційний Будапешт, зі свого боку, заявив про вислання українського консула.

Згодом, очільник міністерства закордонних справ Угорщини Петер Сійярто загримів до розділу "Чистилище" сайту "Миротворець". Відправили політика туди через "замах на суверенітет та територіальну цілісність України".

У чому суть "паспортного скандалу"?У вересні 2018 року стало відомо, що на Закарпатті українцям видають угорські паспорти. Зокрема, з'явилось відео, як в угорському консульстві у Берегові місцеві жителі отримують громадянство сусідньої держави та присягають їй на вірність. Це викликало гучний дипломатичний скандал. Однак згодом у ЗМІ з'явилась інформація, що у Берегові українцям насправді не видавали угорських паспортів, а на відео зафіксовано лише один із етапів для отримання громадянства Угорщини. Голова МЗС України Павло Клімкін зазначив, що проблема скандалу з видачею угорських паспортів у Береговому полягає не тільки в самому факті видання документів, а й у вимогах приховати це від української влади.