Мітинг на підтримку Лукашенка планують провести біля будівлі уряду в Мінську. Бюджетників на нього примушують йти, погрожуючи звільненням. Також декого заманюють на дійство безкоштовним концертом. Про це повідомляє TUT.by.

Дивіться також Лукашенко хоче, щоб з живим ланцюгом з Києва у Вільнюс розібралися силовики

Повідомлення про примус поїхати на мітинг за Олександра Лукашенка прийшли від працівників щонайменше восьми підприємств Білорусі. Покликали на мітинг також працівників Мінпраці, Мінфіну, Мінекономіки, Міністерства охорони здоров’я, Мінлісгоспу.

Хотілося б розповісти про факт примусу до відвідування провладного мітингу. Мою родичку з Хотимська під загрозою звільнення змушують відвідати цей захід. Вона працює в колгоспі економістом. На секунду, Хотимськ розташований за 450 кілометрів від Мінська,
– мовиться в одному з повідомлень, що надійшло виданню.

Також зганяють на мітинг держслужбовців, військових, яких просять прийти в цивільному одязі. Подібні пропозиції також надійшли працівникам сільського господарства, вчителям, вихователям.

Попри це, багато людей відмовляються брати участь у заході. Зокрема, в одній з військових частин кажуть, що після "запрошення" на сьогоднішній мітинг, з усіх військових офіцерів погодились їхати лише двоє.

Мітинг має відбутися о 12:00 біля будівлі уряду, за 2 години до початку мирної ходи протестувальників.

Тим часом білоруське "Радіо Свобода" зафіксувало на відео колони автобусів, якими бюджетників стягують на мітинг до Мінська. Там також додають, що у центр Міська також доправляють сільськогосподарську техніку. Для чого це потрібно – невідомо.


Сільськогосподарська техніка в Мінську


Сільськогосподарська техніка в Мінську

Колони автобусів з "фанатами" Лукашенка: відео

Які акції планують провести протестувальники

Тим часом протестувальники у Мінську хочуть провести історичний марш "За свободу". Люди мають йти центральним проспектом Незалежності, початок дійства о 14:00.

На ту ж годину заплановані подібні акції у регіонах. Люди планують вийти на центральні вулиці своїх міст та оголосити вимоги до влади.

Якими є вимоги протестувальників:

  • Звільнення усіх політв’язнів та затриманих за участь у протестах громадян.
  • Олександр Лукашенко має піти з посади президента.
  • Правосуддя над винними у вбивствах і тортурах затриманих на протестах білорусів.