Про це сказав у коментарі сайту "24" політолог Віктор Таран.

За його словами, згідно чинного законодавства, прикордонники будуть змушені вилучити паспорт у Саакашвілі та не впустити в Україну. Інакше проти них порушать кримінальну справу за невиконання службових обов’язків.

Саакашвілі слід зрозуміти, які цілі він переслідує. Якщо він хоче діяти у правовому полі, то набагато ефективніше було б діяти законно. Використати адвокатський запит, витребувати указ президента, а потім оскаржити рішення про позбавлення громадянства в суді,
– вважає політолог.

В іншому випадку, говорить Таран, ми побачимо красивий перформенс на кордоні, який нічим не закінчиться. Навіть якщо Саакашвілі фізично зможе перетнути кордон з групою народних депутатів, він не зможе повторити долю Арсена Авакова у 2012 році. Тоді Аваков був обраний народним депутатом і отримав імунітет і повертався до України.

Aбсурдним виглядає, як Саакашвілі після перетину кордону зможе пересуватися по країні самотужки,
– зазначив Таран.

Нагадаємо, Міхеїл Саакашвілі заявив, що 10 вересня він збирається перетнути кордон з Україною у пропускному пункті Краковець Львівської області.

27 липня в Адміністрації Президента підтвердили, що Міхеїла Саакашвілі було позбавлено українського громадянства. 1 серпня з’явився відповідний указ за підписом президента Петра Порошенка.