Таку думку висловив керівник Центру прикладних політичних досліджень "Пента" Володимир Фесенко, передає "Інтерфакс-Україна".

Це сталося практично відразу після візиту Порошенка до Грузії. Судячи з усього, за всієї дружності візиту президента майже напевно питання про Саакашвілі там задавали та навіть могли ставити питання про його видачу. Але видавати Саакашвілі – це був би дуже великий скандал. А позбавлення громадянства в ситуації, коли Саакашвілі перебуває в США, це таке "соломонове рішення", компромісний варіант вирішення проблеми Саакашвілі в українсько-грузинських взаєминах. Тобто він не повертається в Україну, і обидві сторони як би знімають з себе тягар проблеми Саакашвілі,
– зауважив експерт.

Читайте також: Чому Саакашвілі позбавили громадянства: стало відомо про справжню причину

За його словами, Саакашвілі теоретично може повернутися в Україну, але його можуть попередити про ризики екстрадиції.

"Якщо він повернеться, то почнеться тяганина з визначенням його правового статусу в Україні. І це буде конфліктна ситуація. Крім того, Саакашвілі спробує розгорнути інформаційно-пропагандистську кампанію, але влітку йому буде складно підняти серйозну політичну хвилю", – підкреслює політолог.

Водночас Фесенко вважає, що з точки зору політичних інтересів Президента України не було підстав для такого рішення, оскільки, на його думку, зі своїм рейтингом Саакашвілі не представляє жодної політичної загрози для Порошенка.

"Навпаки, його можна було використовувати в перспективі як конфліктний фактор і якогось" спойлера "в опозиційному таборі", – додав він.

Нагадаємо, першим про позбавлення Міхеїла Саакашвілі українського громадянства повідомив нардеп від "Радикальної партії" Ігор Мосійчук. До слова, запит щодо українського громадянства Саакашвілі написав його однопартієць Андрій Лозовий.

Згодом, у Міграційній службі підтвердили інформацію щодо позбавлення Саакашвілі громадянства. Крім того, на сайті відомства вже висить повідомлення: "Президентом України видано указ про втрату громадянства України". У тексті зазначається, що мова йде про Міхеїла Саакашвілі.