Він наголосив, що ЄС уже розробив альтернативні механізми, які допоможуть захистити європейських фермерів від надлишку української продукції. Про це Валдіс Домбровскіс заявив під час дебатів у Комітеті агрокультури в Європарламенті, передає кореспондентка 24 Каналу у Брюсселі.

Читайте також Відкрили причіп і розсипали все на дорогу: головне про скандал із зерном на кордоні з Польщею

Закликав припинити односторонні обмеження

Єврокомісар з питань торгівлі зазначив, що раніше Єврокомісія вже вводила захисні заходи для сусідніх держав-членів ЄС щодо імпорту переважно сировинних товарів з України, таких як зерно, кукурудза та насіння соняшнику. Далі Єврокомісія разом з Україною розробили механізм експортного контролю. За словами Домбровскіса, цей механізм успішно функціонує між Україною та Румунією.

Цей механізм не працює, наприклад, з Польщею, Угорщиною та Словаччиною, оскільки ці країни продовжують застосовувати односторонні обмеження, які, до речі, суперечать як виключній компетенції ЄС у сфері торговельної політики, так і вашим зобов'язанням за Угодою про вільну торгівлю з Україною та СОТ,
– зазначив Домбровскіс.

Він звернувся до урядів цих держав з проханням припинити односторонні обмеження. Представник ЄК каже, що окрім механізму експортного контролю Єврокомісія виступила із пропозицією запровадити автономні торговельні заходи в тих країнах, які стикаються з негативним впливом на ринок від українського експорту.

Валдіс Домбровскіс додав, що смуги солідарності залишаються досі актуальними, хоча Україна і змогла частково відновити роботу Чорноморського коридору. Він зазначив, що рівень експорту через Чорне море все ще не досягнув довоєнного рівня.

Польські фермери розсипали українське зерно

  • Звернімо увагу, що 11 лютого польські фермери своїми діями вирішили підвищити градус напруги свого протесту.
  • Близько 11:30 протестувальники зупинили три українські вантажівки, які перетнули кордон, після чого висипали з них зерно.
  • Як зазначають місцеві комісари, вони проводять перевірку та встановлюють участь осіб, котрі брали участь у цьому. Зокрема, опитують свідків.
  • Також правоохоронці повідомили, що надалі збирають докази. Після цього матеріали справи спрямують до прокуратури задля юридичної та кримінальної експертизи.
  • Як кажуть очевидці, з кожної вантажівки протестувальники висипали по 3 тонни зерна.