Жорсткий карантин у Польщі вводять поки на 2 тижні. Коли цей термін мине, рішення переглянуть. В залежності від епідситуації карантин або посилять ще більше, або ж послаблять обмеження. Про це інформує TVN24.

До теми Розглядають найгірші сценарії: які заходи готують у Польщі для боротьби з COVID-19

Ресторани, кафе і бари не зможуть працювати так, як раніше. Вони можуть пропонувати лише їжу і напої тільки на виніс,
– пояснив заборону для закладів громадського харчування прем’єр Польщі Матеуш Моравецький.

Окрім того, вводиться заборона збиратися у групах, що складаються з понад 5 осіб, якщо не йдеться про членів однієї сім'ї.

Також школярів відправляють на дистанційне навчання. Досі навчальні заклади відвідували лише учні 1 – 3 класів, інші школярі навчалися дистанційно. Дітям до 16 років буде заборонено перебування на вулиці без супроводу дорослих з 8:00 до 16:00.

Тим часом людям, віком від 70 років рекомендують залишатися вдома, щоб уникнути зараження.

"Ситуація залишається складною, динамічною. Ми повинні діяти рішуче. Нас дуже турбує темп приросту, його потрібно зупинити", – пояснив рішення про введення локдауну Моравецький.

Жорсткий карантин вводиться на два тижні з можливістю продовження з урахуванням ситуації з коронавірусом. Якщо теперішні заходи не дадуть результату, то уряд Польщі не виключає закриття кордонів та інші радикальні дії.

Яка ситуація з коронавірусом у Польщі?

З кожним днем все гірша. Там щодня виявляють значну кількість інфікованих, набагато більшу, аніж в Україні. Так, за минулу добу у країні зафіксували 13 632 випадки COVID-19 (проти 7 517 в Україні).

При цьому загальна кількість хворих у Польщі поки трішки менша, аніж в Україні. Там захворіли 228 318 людей (проти 330 396 в Україні). Втім, з такими темпами поширення інфекції, які демонструє Польща, вона має всі шанси вже завтра випередити Україну у рейтингу.